Manuál moderní ženy a ještě modernějšího muže: Vánoce snadno a rychle

 Life & Style 
16. prosince 2013 07:15 / Vítek Koldinský
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vznešený slogan označující Vánoce za svátky klidu a míru možná platí 24. prosince. Období tomuto dni předcházející je ovšem zcela jiného ražení...  / inStory.cz
Radit vám, abyste s přípravami na Vánoce začali už v září, je v prosinci jaksi mimo mísu. Ale ani teď nepodléhejte panice. Času je moře a v podstatě se to nedá nestihnout... Nežijete přece ve squotu, svůj příbytek udržujete v relativně uspořádaném stavu průběžně po celý rok a tak vás onen pověstný “vánoční úklid” nemusí až tolik děsit. Stejně tak ta záležitost s dárky. A cukroví? To umí jistě někdo mnohem lépe, než vy. Když si tahle základní fakta uvědomíte, můžete si období příprav na Vánoce namísto hektického vyšilování opravdu pěkně užít.

ALTERNATIVNÍ PEČENÍ
Doba trvání: jeden večer
Cukroví je v podstatě jediná věc, kterou je rozhodně lepší naplánovat I zrealizovat v předstihu. Buď napečete sami a nebo si obstaráte to správné telefonní číslo. Které je vám ale v listopadu k ničemu, jelikož ty šikovné paní, co vyrábí na zakázku oněch neuvěřitelných dvacet druhů maličkých dobrůtek, mají plno už od léta. Nicméně nezoufejte! V sámošce kupte dva druhy těsta (linecké a pracnové) a věnujte jeden večer vykrajování hvězdiček a plnění formiček. Doma to bude krásně vonět a že další kousky na slavnostním podnose pocházejí s krabice s čajovým pečivem už nemusí nikdo vědět. Prostě potom jen šikovně nakombinujte vlastní a hypermarketovou produkci.

VYTVOŘENÍ SYSTÉMU
Doba trvání: jedna hodina
Čím méně máte času, tím důležitější je mít systém. Na všechno. Udělejte si kávu, čaj, grog nebo cokoli jiného, co vám evokuje chvíle odpočinku a připravte si tužku, blok a kalendář. Zatrhněte si dny, kdy se předvánočním činnostem můžete věnovat s plným soustředěním. Nic nelámejte přes koleno. Rozhodně nerušte saunu, kadeřníka, squosh nebo jiné radosti. Do bloku si sepište, co chcete komu koupit. Přidejte I přibližné částky, jež hodláte na tu či onu věc vynaložit. Při tom mějte na paměti, že přítel (přítelkyně) vám k letošním kulatým narozeninám přinesl(a) jenom bonboniéru a milenec (milenka), který vám slíbil(a), že se rozvede, je stále ženatý (vdaná). To abyste nadělovali spravedlivě. Koupit luxusní hodinky někomu, kdo vás “překvapí” šamponem, je poněkud trapné.

NAKUPOVÁNÍ DÁRKŮ
Doba trvání: každá volná chvíle
Ženy: Není snad v roce jiné období, kdy máte možnost trávit na všemožných nákupech tolik času bez toho, že by vám tyto pochůzky a permanentní utrácení někdo předhazoval. A když si na každé takové výpravě pořídíte I nějakou tu maličkost pro sebe, nedělejte si výčitky. Jistě to bude pokaždé velice výhodná koupě něčeho, bez čeho jste se už stejně nemohla obejít... Nezapomeňte na vánoční balicí papír. Ten kupte hned, ať ho můžete pustit z hlavy. A v žádném případě neplačte nad utracenými penězi, to je stresující. Pokud se rozpočet oproti původnímu rozpisu vánočních výdajů dramaticky zvýší, namísto šetření na sobě zvažte třeba rozchod s neperspektivním partnerem. Ušetříte za ty hodinky a šampon si prostě koupíte sama.

Muži: Prostě se normálně zeptejte, kdo co chce a objednejte to přes internet.

KONTROLA SYSTÉMU
Doba trvání: deset minut
Kdykoli máte volný večer, vezměte si k ruce své “systémové nástroje”, čili kalendář a blok a odškrtávejte splněné položky. Tato činnost působí nadmíru uklidňujícím dojmem.

VÝZDOBA OBYDLÍ
Doba trvání: jedna hodina
Nemáte-li nikoho, kdo by dokázal hravě zasadit živý vánoční stromeček do stojanu tak, aby se ani po ozdobení nezřítil, připravte si stromek umělý. Může čekat ve skříni už odteď. Nedělá nepořádek, je lehký, skladný a jak říkávali pionýři - vždy připraven. Lesní vůni výborně obstarají větve z opravdových jehličnanů rozmístěné po celém obydlí. (Ne abyste je lámali v lese, to se nesmí. K dostání budou u “stromečkářů” nebo v květinářství za pár korun.) Od věci není aromatická svíčka s vůní vanilky a skořice. Nikoli ovšem na větvi. Tam pouze v případě, že váš nový soused je požárník (požárnice) a vy se s ní(m) chcete konečně seznámit.

RYCHLÁ ZÁCHRANNÁ
Doba trvání: jedno odpoledne
Může se samozřejmě stát, že pár dnů před Vánocemi nebudete mít nic. Ani uklizeno, ani napečeno, ani nakoupeno. Pokud jste zapřisáhlí židé, pak je to zcela v pořádku. Nejste-li, pak na konvertování k judaismu je v tuto chvíli trochu pozdě. Zahajte tedy záchrannou operaci. Luxování celého bytu trvá nanejvýš hodinu. Utírání prachu třicet minut. Naleštěte zrcadla a baterie, zkrátka vše, co se leskne. Sušenky a bonbony elegantně posypte vanilkovým cukrem, aby získaly zdání domácího výtvoru a vyběhněte si ven pro pár větví. Pro případ, že jste opravdu nefalšovaný domácí barbar, kterýžto stav kulminuje právě o Vánocích, a výše uvedená situace může nastat třeba několik hodin před příchodem Ježíška, zásobte již nyní svůj mrazák rybími prsty.

PŘEDFINÁLOVÁ PŘÍPRAVA
Doba trvání: dvě hodiny
V předvečer dne D uvařte brambory na salát a zabalte dárky.

ŠTĚDRÁ POHODA
Doba trvání: dvanáct hodin
24. prosince není nutné vstávat příliš brzy, jelikož vše důležité se odehrává až večer. Pusťte si koledy nebo Stingovo Last Christmas, jak je komu libo. Atmosféra se dostaví hned po prvních tónech. Trvejte na dodržování půstu, protože to by vám tak scházelo, abyste právě dneska museli někomu chystat občerstvení. Nemáte na to stejně ani čas, protože v televizi dávají Hotel Modrá hvězda, Mrazíka a S tebou mě baví svět a to všechno jste viděli sotva dvacetkrát. Při sledování svých oblíbených pořadů můžete rozesílat vánoční přání, což je dobrá příležitost, jak poskytnout svoje telefonní číslo všem zajímavým lidem ve vašem okolí...

Ve volné chvíli během reklam obalte kapra nebo řízek a vyrobte bramborový salát. A máte hotovo.

Ženy: Po večeři už jen rozbalte šampon, který váš drahý pohodil v igelitce pod stromek a zabalte tomu idiotovi kufry. Holt když zazvoní zvonec, pohádky je konec.

Muži: Obrňte se netečností vůči vyčítavým pohledům, že pod stromkem neleželo něco s diamantem a odejděte na půlnoční kořalku s kamarády.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve