Co spojuje George Clooneyho, Toma Hankse a Abrahama Lincolna? Podle historiků jsou příbuzní!

 Celebrity 
06. prosince 2013 17:59 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Tři američtí bratranci. Foto: Twitter
Věřte nebo ne, ale krasavec George Clooney je příbuzensky spojen s šestnáctým americkým prezidentem Abrahamem Lincolnem. Objevili to náhodou vědci ze serveru Ancestry.com, když zkoumali prezidentův rodokmen u příležitosti natáčení filmu Lincoln od Stevena Spielberga.

„Všimli jsme si podobnosti mezi jmény v rodokmenu Lincolna a Clooneyho. Oba mají hluboké kořeny v Kentucky, takže jsme se na to okamžitě zaměřili a našli spojení," uvádí jeden z vědců.

Oba muže spojuje Lucy Hanks, Lincolnova babička z matčiny strany. Dělá to tak George Clooneyho velmi vzdáleným bratrancem Abrahama Lincolna a prý mají společného ještě víc než jen to. Oba jsou například zastánci lidských práv, vynikající spisovatelé a rostou jim opravdu kvalitní vousy.

Zároveň server Daily Mail uvádí, že i oscarový herec Tom Hanks spadá do jejich rodiny. V tom nemá prsty babička, ale matka prezidenta Nancy Hanks. Z Toma Hankse to tak dělá o něco méně vzdáleného Lincolnova bratrance. Amerika je prostě jedna velká šťastná rodina.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod