Kim Kardashian vyvolala velký poprask. Je obviněna z poškození ikonických zlatých šatů Marilyn Monroe

 Celebrity 
14. června 2022 17:34 / Pavla Krejčí
  1
📷
1 fotografie v galerii
Kim Kardashian razantně zhubla, aby se do šatů vešla Depositphotos
Minulý měsíc vyvolala Kim Kardashian obrovský poprask, když vynesla ikonické zlaté šaty Marilyn Monroe na velkolepou událost Met Gala. Nyní byla obviněna, že je vrátila „ve špatném stavu“. Kim se proti těmto obviněním ohrazuje.

Ikonické šaty Marilyn Monroe znovu přilákaly pozornost. Poté, co byla Kim Kardashian osočována z dehonestování památky slavného sex symbolu minulého století, dnes znovu čelí negativní pozornosti. Podle všeho měla šaty zničit.

Róbu jí zapůjčili úředníci z Ripley's Believe It or Not!, aby ji krátce oblékla na červeném koberci během Met Gala. Šaty na sobě měla zhruba 15 minut, poté se odešla převléknout do repliky. Hvězda televizní reality show před konáním akce razantně zhubla, aby se do slavných šatů vešla. Originál jí přesto nesedl.

Chad Michael Morrisette pořídil v hollywoodském sídle muzea srovnávací snímky Marilyniných zlatých šatů. Na nich je patrné, že se některé krystalky odlupovaly.

Módní expert k fotografii napsal: „Tolik k udržení integrity šatů a jejich zachování.“ Poté označil profil muzea a položil otázku, zdali zničení šatů stálo za jeden titulek v novinách.

Fotografie se během chvilky staly virálními a nejeden uživatel sociálních sítí si neodpustil zuřivý nebo litující komentář. „Tohle dokazuje, že pokud jste velká celebrita, můžete získat doslova cokoli chcete. Byl to kus historie a teď je zničený," hněval se jeden z nich.

60 let staré šaty byly uloženy v muzeu, kde byla kontrolovaná teplota. Leží tam od doby, kdy byly v roce 2016 zakoupeny za rekordních 5 milionů dolarů. Kim byla jediná, kdo je po smrti Marilyn Monroe oblékl.

„Byla věnována velká péče tomu, aby se zachoval tento kus historie popkultury," oznámilo muzeum v květnu. „S přispěním konzervátorů oděvů, odhadců a archivářů byl stav oděvu nejvyšší prioritou. Věřte tomu, nebo ne, na šatech nebyly provedeny žádné úpravy a Kim po odchodu z červeného koberce oblékla repliku!⁠"

Kim Kardashian byla za obléknutí slavné róby těžce kritizována. Tyto šaty vešly ve známost jako ikonické šaty Marilyn Monroe – "Happy Birthday Mr. President". Marilyn je totiž měla na sobě, když v roce 1962 zapěla narozeninové přání americkému prezidentovi Johnu F. Kennedymu.

„Tyto šaty si nikdo neměl znovu obléct," řekl minulý měsíc jeden z kritiků. „Je to těžké, protože Kardashian je jednou z nejvlivnějších osobností na světě.“

Kdyby to záleželo na mně, nedovolil bych to. Jednoduše kvůli důležitosti tohoto díla v americké kulturní historii,“ dodal. „Ale abych se vyjádřil jasně, tohle nemá nic společného s Kim Kardashian."

Významný návrhář Bob Mackie rovněž zkritizoval rozhodnutí umožnit Kardashian, aby si oblékla šaty na Met Gala. 

Autorský článek, další zdroj: Twitter, mirror.co.uk, dailymail.co.uk

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Přítel Olivie Newton-John zmizel a nikdo si toho nevšiml. Dodnes jde o jednu z největších záhad

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Aerocon bude dvakrát větší než superjumbo a bude to létající hotel pro tři tisíce pasažérů. Létat...