Kynychová bojuje proti domácímu násilí! A není v tom sama!

 Celebrity 
22. února 2017 03:01 / Marek Pokorný
  0
📷
4 fotografie v galerii
Proti domácímu násilí bojuje Hanka Kynychová i pohybem, jako je třeba tanec s Markem Dědíkem!  archiv H. Kynychové
Cvičitelka Hanka Kynychová už druhým rokem spojila síly s Policií ČR, aby pomohla šířit prevenci domácího násilí, které před mnoha lety prožila i ona sama. Vyrazila tak opět na tour po České republice, kde se ženy kromě cvičení a informací o zdravém životním stylu dozví, jak reagovat v případě napadení agresorem nebo jak pomoci kamarádce, která má agresora doma. Druhý ročník tour „Pohyb pomáhá“ odstartovala známá cvičitelka za účasti mnoha známých osobností.

V sále Nuselské radnice na Praze 4 sešly Olga Lounová, Klára Doležalová, Linda Finková, Jana Adamcová, Kristýna Janáčková, Dáša Zázvůrková, Libuše Vojtková, Hana Gregorová, Kate Matl, Miriam Chytilová a přišel i tanečník Marek Dědík, aby společně podpořili šíření prevence domácího násilí. 

Olga Lounová se svěřila, že domácí násilí měli v rodině, dědeček byl prý na venek velmi usměvavý, ale doma s ním babička prožívala peklo, a tak se museli rozvést. 

Klára Doležalová sice osobní zkušenosti s domácím násilím nemá, ale měla vážné důvody, proč akci podpořit: „Rozhodla jsem přijít hlavně proto, že jsem máma dvou dcer a proto tuto problematiku vnímám velmi citlivě a jsem ráda, že se osvěta touto formou realizuje. Je důležité, aby ženy věděly, co si k nim smí muž dovolit a co ne,“ vysvětlila známá moderátorka. 

Herečka a hlavně dabérka Miriam Chytilová doporučila, abychom se svých blízkých ptali na to, co je trápí: „Ne vždy máte sílu se sami od sebe svěřit. Takže pokud vidíte, že vaše blízké nebo kamarády něco trápí, zeptejte se. Třeba se pak rozpovídají
a nebude pro ně tak těžké svěřit se jim s něčím tak těžkým, jako je domácí násilí.“ 

Linda Finková má ve svém okolí pro změnu týraného muže. Proto se ptala, zda se problematika domácího násilí vztahuje i na muže. Dostalo se jí odpovědi, že samozřejmě ano. Domácí násilí prožívají i muži, ale těchto případů je evidováno méně, proto je preventivní kampaň Policie ČR zaměřena hlavně na ženy. 

Hana Gregorová pak všechny pobavila: „Akci jsem samozřejmě podpořila ráda
a jsem ráda, že se prevence domácího násilí šíří. Jen se bojím, že si o mě spousta lidí myslí, že já sama týrám, což samozřejmě není pravda. Já jenom tak od rány vypadám. Ve skutečnosti jsem opravdu hodná,“ vysvětlovala se smíchem herečka. 

Dáša Zázvůrková se s domácím násilím ve svém okolí nesetkala, ale svědomí jí velelo, že nemůže být vůči této problematice lhostejná, proto se omluvila ze zkoušky muzikálu Rocky a dorazila akci podpořit a dodat ženám odvahu. 

Jediný přítomný muž Marek Dědík se svěřil, že ženy týrá pouze na tanečním parketu, kde to ženy podstupují dobrovolně. „Jsem mírumilovný člověk,“ dodal se smíchem tanečník známý ze soutěže StarDance, který akci spolu se svojí životní i taneční partnerkou Terezou Stařičnou  zahájili tanečním vystoupením. 

Hanka Kynychová před více než dvaceti pěti lety prožila nehezké tři roky s jedním z bývalých partnerů. Akci tak zahájila se slovy: „Když jsem v loňském roce veřejně přiznala, že jsem byla obětí domácího násilí, všechny rány se mi znova otevřely, tělo mi vibrovalo a nebyly to hezké chvíle. Vzpomínám si, že tenkrát jsem to nebyla já, nebyla to Hanka. Byla jsem jen obětí člověka, který se mnou manipuloval. Vymanit se bylo těžké, pro pomoc jsem si šla ke kamarádům, ale zvládla jsem to a svoje já jsem našla,“ vysvětlila svoje pocity známá cvičitelka, která se snaží prostřednictvím tour šířit informaci, že se ženy agresora nesmí bát, musí se vymanit, protože jak sama říká, život je příliš krátký na to, abychom ho prožili s někým, kdo nás nemá rád. 

Tour „Pohyb pomáhá 2“ pořádá Policie ČR ve spolupráci s Hankou Kynychovou v rámci preventivní kampaně projektu „Zkus to říct“, která je zaměřená na problematiku domácího násilí a násilí uplatňovaného na ženách.

Tour „Pohyb pomáhá 2“ pokračuje 25. 2. v Liberci, 26. 2. v Mostě, 4. 3. v Tišnově, 5. 3. ve Strakonicích, 11. 3. v Břeclavi a zakončena bude 12. 3. v Třinci.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Čtyři ženská znamení, která nemívají štěstí v lásce. Proč tomu tak je a je možné si lásku do...

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?