Obrovské tajemství Jiřího Sováka, který by slavil 95. narozeniny odhaleno! Málokdo o něm věděl!

 Celebrity 
28. prosince 2015 04:54 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Jiří Sovák byl skvělý herec, ale dost komplikovaný člověk! archiv ČT
Neopakovatelný, ale svůj byl herec Jiří Sovák. Včera by oslavil 95. narozeniny. Letos v září to bylo už patnáct let, co zemřel. Málokdo ale tušil, že trpěl jistou "vášní" či spíš závislostí, a přesto to na něm nikdo nepoznal. Hrál vždy skvěle a připravený.

"Málokdo tušil, že Jirka měl hodně blízko k alkoholu. Nedá se říct, že by byl přímo alkoholik, ale abstinent tedy rozhodně nebyl," prozradila VIPstory.cz jedna z hereček, která s ním poměrně často hrála a také jezdila zájezdová představení.

"Jirka měl kolikrát tak nakuleno, ale jak vyšel na jeviště, nikdo to nepoznal. Snad jen v malých divadlech diváci, kteří seděli v první řadě z něj mohli něco cítit. Ale on byl velký profík. Jednou se ale tak ožral, že ani nevěděl, kdo je, kde je a co je za den a rok. Narvala jsem do něj na zájezdu před představením dvě česnečky a kafe, aby se z toho trochu dostal. No a uplynuly dvě hodiny a byl skvělý a hrál fantasticky," prozradila herečka.

"A dokonce jednou v divadle byl tak ožralej, ale on normálně artikuloval, pohyboval se. Jen mu prostě vypadával text, tak jsem mu vždycky nahodila a on se chytal. A diváci se smáli, mysleli si, že je to součást hry," prozradila tajemství bývalá kolegyně.

Ani jeho poslední manželka Andulka, která s ním byla 40 let, to s ním neměla lehké. Jak často přiznává, Sovča byl cholerik, občas něco rozbil, ale jí nikdy neublížil.

"Jednou si pamatuju, že řval tak, až přeřval nahlas puštěnou televizi i zavřená okna a lidi se před barákem zastavovali a dívali se do patra, kdo to tak křičí. A úplně kvůli blbosti. Pak se uklidnil a bylo po křiku," podotkla další kolegyně.

Jiří Sovák se léta nestýkal se svým synem, hercem Jiřím Schmitzerem, který měl také velké problémy s alkoholem a před mnoha lety opilý srazil autem člověka, který pak zraněním podlehl. To mu nebyl schopen otec nikdy odpustit. I když sám pil, za volant nikdy pod vlivem nesedl. V tom byl ten rozdíl.

Jiří Schmitzer zase nemohl otci odpustit, že opustil bývalou ženu a vzal si Andulku. I když Sovák tvrdil, že tu poznal v době, kdy předchozí vztah už nefungoval.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný