Čarodějnice z Arabely – herečka Jana Andresíková: Vánoce o samotě! Přežila mrtvici, klinickou smrt, nehody i sebevraždu!

 Celebrity 
02. ledna 2015 08:00 / redakce
  0
📷
4 fotografie v galerii
Jana Andresíková jako čarodějnice ze seriálu Arabela Archiv
Hrála většinou menší, ale výrazné role, dabovala ty největší zahraniční hvězdy, učila a učí mluvit herce a moderátory, přesto je téměř v zapomnění. Herečka a dabérka Jana Andresíková strávila další Vánoce téměř o samotě. Rodina, kterou má o dvě ulice dál, s ní nekomunikuje, potkala ji řada životních tragédií a tak třiasedmdesátiletá umělkyně žije v ústraní.

Čarodějnice druhé kategorie ze seriálu Arabela, čarodějnice z Čertovy nevěsty, bláznivá lady z Troškových Kameňáků, či učitelka z pohádky Kočičí princ, kterou televize vysílala o svátcích, představitelka řady menších filmových i televizních rolí, ale i dabérka Whoopi Goldberg v komedii Sestra v akci a dalších nemá na růžích ustláno. Za svůj život prožila řadu úrazů, dvě klinické smrti, mrtvici, pak se jí skoro před očima zastřelil manžel, který ji řadu let psychicky týral. Nemá snad na těle kost, kterou by neměla zlomenou, sama se kdysi pokusila dobrovolně odejít ze světa, což se jí nepovedlo, přesto humor Janu Andresíkovou nikdy neopustil!

„Jsem královna katastrof, jak mi říkají moji přátelé. To, co mě v životě potkalo, beru tak, jak to je. Nemá cenu se tomu bránit. Já měla být asi pětkrát po smrti a pořád tu straším: Mě jednou budou muset odstřelit,“ říká často o sobě s humorem žena, která učila správně mluvit řadu mladších kolegů herců, moderátorů, ale i podnikatelů nebo politiků. Mezi její žáky patřili třeba Valérie Zawadská, Kristina Kloubková, Diana Kobzanová, Petra Eliáš Voláková, Aleš Cibulka a řada dalších.

„Rodina s Janou příliš nekomunikuje. Ona se kvůli nim přestěhovala do stejné vesnice, mají ji o dvě ulice dál a přitom Jana je vlastně pořád sama. Nemít pár blízkých přátel, nevím, jak by to dopadlo. A tak je to i o Vánocích už několikátý rok,“ svěřila se VIPstory.cz jedna z hereckých kolegyň Andresíkové.

Herečka a dabérka, která se před časem objevila se svými kolegyněmi Konvalinkovou, Fialovou a Vlastimilem Harapesem v pořadu o vaření, udělala také řadu rozhlasových rolí, dabingu se ale už taky nevěnuje.

„Už se na to moc necítím. Nerada dělám věci, o kterých nejsem přesvědčená, že je zvládnu. Dabing i rozhlas jsem milovala. A ráda bych si ještě taky něco hezkého zahrála. Jsem vděčná Zdeňku Troškovi, že mě obsadil v posledních letech do některých jeho filmů, a třeba si zase vzpomene,“ dodává Andresíková.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný