S Hapkou se člověk nenudil. Jeho ošetřovatelka nám práskla vzpomínku na první setkání se skladatelem.

 Video 
27. listopadu 2014 10:29 / Jitka Jahodová
  0   0
Loading...
Petr Hapka a Jana Kirschner - Bude mi lehká zem Youtube.com
Skladatel a zpěvák Petr Hapka (✝70) už bohužel není mezi námi. V úterý v 18:20 opustil tento svět, který se mu loni po operaci navždy změnil. V posledních měsících života byl odkázán na 24 hodinovou péči a jeho okolí se pomalu smiřovalo s tím, že už nic nebude jako dřív.

V takových chvílích však nesmíme zapomínat na to nejdůležitější a tím je, co nám tento člověk do života přinesl. Jedna z jeho ošetřovatelek, Jana Stryková, pro nás zavzpomínala na své první setkání s panem Hapkou.

„Já jsem se nejprve seznámila s Olinkou a stal se ze mě takový rodinný přírodní lékař. Jednou v noci mi volala, že Petr lezl pro koťata do sklepa a u toho si zablokoval záda, tak ať prý prosím přijedu a pomůžu mu. Jenže já v té chvíli byla někde 50km za Brnem. Ale vydala jsem se k nim a v té chvíli mě chytla nervozita, protože jsem se s panem Hapkou do té doby ještě osobně nesetkala. V hlavě jsem si přemítala jaký je to elegán, jaké má charisma a soustředila jsem se na to, abych se chovala přiměřeně jeho osobnosti. Když jsem dorazila na místo, otevřel mi rozčepýřený muž v trenkách a tílku. V tu ránu ze mě vypadlo: Mistře, vy mi taky polibte prdel. Já se kvůli vám v noci ženu na Okoř kde straší. On mi odpověděl: Dáma promine, já jen dojím nudlovou polévku co mi Olinka připravila a pak si se mnou můžete dělat co chcete,” svěřila se vipstory.cz Hapkova ošetřovatelka.

A věříme, že takových historek od každého, kdo se kdy s tímto fenomenálním skladatelem setkal, bychom nashromáždili mnoho...

Smrt je bohužel nedílnou součástí života, ale vy si teď můžete s námi nostalgicky zavzpomínat při písničce Bude mi lehká zem, kterou nazpíval s Janou Kirschner. Byla mu hrána při ukládání do rakve ve 21:25. Mistře, odpočívejte v pokoji.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nachystejte ptákům na zimu krmítko i se správným krmením

Styl

Pečujte o své zdraví obyčejnými produkty přírody. Zkuste třeba starý trik s česnekem

Bydlení

Jak vyčistit kachličky a spáry? Zničte snadno mastnotu, špínu i plíseň

1. Simona Krainová nafotila kalendář plný nahotinek. Víme, kde a jak se připravovala na jeho křest

2. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

3. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

4. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

5. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Zavřít reklamu