Martin Maxa přišel o část svého těla. Copak mu lékaři ušmikli? My to víme první, byli jsme s ním přímo na sále!

 Celebrity 
12. června 2014 10:14 / redakce
  0
📷
5 fotografií v galerii
Před vstupem na sál dostal Martin sedativa, aby se nebál Oční klinika Duovize
Martin Maxa skončil na operačním sále, má presbyopii. Kde si tohle uhnal??? Zdravotní problémy související s přibývajícím věkem se nevyhýbají nikomu. A tak i na pohled fyzicky zdatný zpěvák a skladatel Martin Maxa je nucen čas od času navštívit lékaře. Tentokrát kvůli potížím se zrakem. "Zhoršilo se mi vidění na blízko, což mi dost vadí při malování, jemuž jsem se začal po několikaleté pauze znovu věnovat. Maluju olejem na plátno, styl hyperrealismus a při tom potřebuju opravdu dobře vidět na detaily. A ta moje vada, která se jmenuje presbyopie, mi tohle znemožňuje," popisuje zpěvák své obtíže.

Tento problém už je ovšem dnes řešitelný. "Na oční klinice Duovize mi doporučili zákrok, při jehož výkonu není potřeba laseru. Spočívá ve výměně původní lidské čočky za umělou. V mém případě byla použita trifokální nitrooční čočka od společnosti Zeiss pro vidění na dálku, střed i blízko bez brýlí. Ta má plně a trvale nahrazovat právě moji vlastní čočku, s níž jsem ale prožil 53 let, takže když mi ji mikrochirurg MUDr. Lubomír Továrek odříznul, přepadla mě trochu nostalgie," žertuje Martin.

A jak vypadá jeho aktuální stav? "Jistá výrazná zlepšení jsem zaznamenal, nicméně na finální výsledek je prý třeba ještě počkat několik týdnů, než si na novou čočku zvykne mozek a začne s ní plně spolupracovat. Samotný zákrok byl bezbolestný a ani po něm jsem neměl žádné potíže, hned další den jsem šel dokonce na párty," popisuje zpěvák. A co ta páska přes oko? "Tu mi koupila před operací moje manažerka, prý kdyby to nevyšlo, ona mě prostě umí podržet..." dodává se smíchem.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech