Ostře sledovaný proces začal. Beznohý atlet Oscar Pistorius se u soudu zhroutil, obžaloba má ale jasno. Je to vražda!

 Sport 
05. března 2014 04:00 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Beznohý atlet a zavražděná modelka Reeva Steenkampová Foto Facebook
Atlet Oscar Pistorius udivoval celý svět svými obdivuhodnými výsledky na běžecké dráze. V loňském roce ohromil celý svět opět, a to když sedmadvacetiletý šestinásobný paralympijský vítěz 14. února na svátek svatého Valentýna usmrtil svoji partnerku, po níž vystřelil skrz dveře, zatímco byla na toaletě.

V pondělí začal v Pretorii ostře sledovaný proces, který přenášejí media přímým přenosem. Atlet hned v úvodu vraždu přítelkyně odmítl ve všech bodech obžaloby a hájil se tím, že modelku Reevu Steenkampovou prý zastřelil omylem, protože ji považoval za zloděje. "Šel jsem ozbrojený ke koupelně, abych chránil Reevu i sebe," uvedl sportovec s podkolenními amputacemi v prohlášení. Při dalším projednávání se atlet zhroutil a u křížového výslechu svědků si zacpával uši.

Ať je to tak či onak, pravda je, že Pistorius má na svém kontě škraloupů víc. Již dříve měl problémy s opakovaným násilím a před pěti lety ho jiná žena obvinila z napadení. S tou se vyrovnal mimosoudně. Vedle vraždy je Pistorius obžalován také z nedovoleného ozbrojování. Proces se slavným atletem má trvat do 23. března.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí