Kauzičky z pod vládní pokličky: Ministryně Válková předvedla první den ve funkci výkon, za který by se nemusel stydět ani Bystrozraký!

 Celebrity 
10. února 2014 17:02 / redakce
  0   0
Nová ministryně je patrně příbuzná s Dědem Vševědem  / inStory.cz
Nová ministryně spravedlnosti Helena Válková má zřejmě zázračné schopnosti v oblasti rychločetby, nebo jedná na politickou objednávku hnutí ANO. Předvedla to hned při svém prvním kroku ve funkci, kdy si stihla přes noc přečíst trestní spis miliardáře Pavla Tykače, který čítá více než 10.000 stran!

A hned ráno stáhla stížnost, kterou v Tykačův prospěch podala její předchůdkyně Marie Benešová. Ukazuje se však, že Válková spíše jedná na politickou objednávku hnutí ANO.

„Nová ministryně Válková hned den po nástupu stáhla moji stížnost s tím, že si přečetla spis. Ten přitom v té době ležel na Nejvyšším soudu,“ uvedla Benešová. V neprospěch Válkové hovoří i fakt, že prezident Zeman Válkovou do úřadu uvedl pozdě odpoledne a ona hned druhý den ráno měla ve věci jasno a stížnost Benešové stáhla. Spis si tak mohla přečíst jen stěží. Musela by totiž během 18 hodin mezi svým jmenováním a stažením stížnosti beze spánku, jídla, pití a toalety doslova nonstop přečíst 10.000 stran. Na každou stránku by tak měla asi 6 sekund.

A z řad právnické obce se ozvaly další pochybnosti: „ V trestním řádu se píše, že tuto stížnost může vzít zpět ministr spravedlnosti, který ji podal,“ říká právník Tomáš Sokol. Je tedy otázkou, zda Válková vůbec měla právo takové závažné rozhodnutí učinit.

Otázkou nadále zůstává, zda teoretička práva Válková zcela podlehla stranickému diktátu, nebo se jen snažila získat politické ostruhy rychleji, než je zdrávo.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Styl

Zdravé stravování, které vás nastaví správným směrem a navíc zhubnete přebytečná kila

Bydlení

Začalo období vřesu. Při správné péči vám krásný vydrží roky

1. Nicole Kidman, konečně prozradila, jak a kde ji manžel požádal o ruku. Velmi neobvyklý byl čas zásnub

2. Renčova manželka končí s mateřskou. Vypadá báječně, nafotila kalendář a vrací se i do divadla

3. Londýnský soud rozhodl, že poslední vůle prince Filipa má zůstat tajná po 90 let. Na závěti je něco...

4. Eva Decastelo se rozmluvila o svém manželovi i nejhorším dárku, který v životě dostala

5. Spice Girls se mají dát dohromady. Proč ale Victoria Beckham nechce a comeback skupiny opět bolokuje?

Zavřít reklamu