Návrat ztraceného muzikálového herce Jana Kříže

 Celebrity 
20. srpna 2018 22:05 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Jan Kříž a jeho krásná rodina Archiv J. Kříže
Úspěšný český muzikálový herec, oceněný dvěma cenami Thálie, si na rok odskočil do sousedního Německa, kde byl obsazen do role významného muzikálu. Touto výraznou osobností je Jan Kříž.

Sympatický mladý herec se vrací do Divadla Hybernia a opět se vrátí do role Andreuciho resp. mladého Fausta v jednom z nejúspěšnějších muzikálů současnosti – Mefista.

Ač by se některým mohlo zdát, že rok je dlouhá doba, Jan Kříž si to nemyslí a návratu se neobává. “Uvidíme, jak obtížné to bude, ale očekávám, že by to neměl být velký problém. Rok není tolik a představení dobře drželo, takže si to teď pomalu budu opakovat, podívám se na video a věřím, že do toho zase zapadnu hladce. Dan Barták byl zlatý, že za mě na ten rok v roli zaskočil.”

Herec nemusel ani příliš dlouho nad návratem váhat. S tvůrci muzikálu Mefisto byl Jan předem domluvený, že roční pauza nastane a po ní se vrátí zpět na jeviště. “V Mefistovi je moc fajn parta lidí, takže se zpátky těším.” Dodává Jan Kříž s radostí. Na praxi a rozhled, který v Německu získal, ale jen tak nezapomene. “Je to hodně jiný svět. Němci mají velký náskok a je to dáno i tím, že se posledních dvacet let neustále učili přímo od Američanů, kteří mají v produkování velkých muzikálových show obrovskou tradici. Musím říct, že to byla velká škola a obrovská řemeslná zkušenost.”

Není to ovšem jen Divadlo Hybernia, co Jana táhlo zpět do rodné země. Odloučení od rodiny bylo náročné, ale vztah Jana a jeho ženy zahraniční cesta neohrozila. Naopak. “Bylo to velmi nelehké rozhodnutí, navíc do toho přišlo těhotenství mé ženy a teď už máme malého Filipa. Pro naši rodinu to byl těžký rok, který jsme však zvládli.” To, že jsou nyní velmi šťastní, Jan potvrzuje. “Zažíváme teď s Maruškou a malým Filipem hodně intenzivní a krásné období. První tři měsíce Filipova života byly náročné, protože jsem byl ještě v Německu, ale teď už naplno tatínkuju a moc si to užívám. Plánujeme stavbu domu, je s tím hodně práce a zařizování, ale moc se na věci, které nás teď čekají těšíme!”

Talentovaný herec byl Zdeňkem Zelenkou, jedním z tvůrců Mefista, obsazen do role mladého Fausta, který uzavřel smlouvu s ďáblem. Jan Kříž prozradil, že role mu sedla. “Myslím, že jsme společně se Zdeňkem Zelenkou našli pro mě ideálního mladého Fausta. Tato dvojrole je pro herce velmi zábavný úkol,” v reálném životě Jan smlouvu s ďáblem, podle jeho slov, zatím ještě neuzavřel, “Několikrát jsem se cítil blízko nebo si nebyl jistý. V naší branži je to hned. Naštěstí jsem zatím nemusel. Ale to víte, dokud herci nenabídnou natočit reklamu na nekvalitní nebo nebezpečný produkt nebo zpěvákovi zazpívat na kampani SPD za "5 mega", tak se to snadno mluví. Rád bych věřil, že mě nikdy okolnosti nedotlačí do kouta, abych musel podepsat smlouvu s ďáblem.”

Snad muzikálové hvězdě tento postoj zůstane a nezláká ho pokušení, stejně jako se ho nedrží nervozita při vystupování. “Občas mám zdravou trému. Myslím, že herec, který nemá nikdy zvýšený puls, když jde před diváky, dělá něco špatně. Je důležité využít ten zvýšený puls k “boji” a ne k “útěku”, jak se říká. Vždycky se snažím, abych uměl s nervy pracovat a spíš mi pomáhaly. To, že člověk může zapomenout text, je normální a není třeba se toho bát. Důležité je nepanikařit a využít svých zkušeností a možností, které ta situace má.” V Divadle Hybernia se muzikál bude opět hrát od 14. září.    

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít