Simona Postlerová promluvila o těžce postiženém synovi!

 Celebrity 
15. září 2016 03:01 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Simona Postlerová to nemá v životě jednoduché! Profimedia
Herečka a dabérka Simona Postlerová (51) snad poprvé v životě promluvila o svém “trápení“, které ovšem bere jako součást života. A sice o těžce postiženém synovi Damiánovi. Tomu je už 22 let a momentálně se o něj stará.

Autostický Damián trpí Aspergerovým syndromem. Pacienti s touto nemocí občas špatně komunikují. Mohou být agresivní. Ovšem herečka situaci zvládá a už dva roky ho má doma. Do té doby byl po různých ústavech a sanatoriích.

„Žiji se svým synem, který je též autista, má diagnostikovaný Aspergerův syndrom, ale k tomu ještě jednu trochu horší psychiatrickou nemoc,“ svěřila se v rozhovoru pro Radiožurnál herečka. Na to, že je její syn nemocný, přišla v momentě, kdy u něj nastala puberta!

„Můj syn je extrémně chytrý. Číst už začal v pěti letech, nejvíc ho bavily básničky a hodně poslouchal vážnou hudbu. I když strašně potichu, ale on ji vnímal. Okolo třinácti let se ale vše změnilo. Místo jedniček začal ze školy nosit pětky, přestával mluvit, byl apatický a jednou při snídani zkolaboval. Myslela jsem, že má infarkt, okamžitě ho převezli do motolské nemocnice. Nastal kolotoč psychiatrických a psychologických vyšetření, medikace a pobytů v bohnické psychiatrické léčebně,“ prozradila v rádiu herečka, která se musela s postižením svého syna naučit žít!

„Teď už ho mám dva a půl roku doma a myslím, že jsme se spolu naučili žít. Syn mě naučil trpělivosti. Někteří lidé s autismem nejsou například schopni doteku. Nicméně když byl malinký, a to mu zůstalo částečně doteď, bylo těžké mu sáhnout na hlavičku. Vlasy jsem mu stříhala ve spánku. Teď už je velký, tak ho musím holit, a to je někdy boj,“ svěřila se Simona Postlerová, která prokázala, že je velmi silnou ženou a milující matkou!
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová prozradila: Dítě s Jaromírem bylo plánované. Doufám, že ještě před porodem bude svatba

Styl

Vegani jsou vystaveni riziku vzniku různých zdravotních problémů. Proto jsou důležité doplňky stravy a...

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...