Náhlá a zbytečná smrt herce z filmu Všichni dobří rodáci!

 Celebrity 
08. dubna 2015 03:35 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Karel Vochoč s Laďkou Kozderkovou, oba měli smutný konec archiv
Z části lysá hlava, menší postava, prostý hlas a zjev, omezená mimika a zcela nadmíru přirozené charakterní herectví. To byl herec Karel Vochoč, který by dnes oslavil osmdesáté páté narozeniny.

Vochoč patřil mezi nejznámější české herce takzvaných malých rolí. Jeho cesta k herectví, ale nebyla zrovna jednoduchá. V mládí začal zpívat v Kühnově dětském rozhlasovém sboru a vystupoval s ním i v Národním a Vinohradském divadle. Do rozběhnuté divadelní a herecké dráhy ovšem vstoupila druhá světová válka. Ta ho zavedla až do Jugoslávie, kde bojoval v partyzánském oddílu Josipa Broze Tita.

Zážitky z války z Vochoče udělaly zapáleného komunistu. Po návratu do tehdejšího Československa se zapojil jako revoluční dělník, stal se členem Lidových milicí a rozvíjejícímu se poválečnému divadlu pomáhal v duchu „socialistického realismu“.

K filmu se Vochoč dostal v šedesátých letech a mnozí si jistě herce pamatují jako předsedu národního výboru z filmu Všichni dobří rodáci. Jeho herecká kariéra se nejvíce rozvíjela během normalizace. Zahrál si ve snímcích Zatykač na královnu, Případ mrtvého muže či v seriálech Dispečer a Plechová kavalérie.

V roce 1987 se Karel Vochoč rozvedl a chtěl začít novou etapu života. Už to nestihl. V červenci roku 1987 zemřel na infarkt. Bylo mu pouhých padesát sedm let. V jednom z filmů objevil s Laďkou Kozderkovou, která zemřela na rakovinu velmi mladá.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu