Martin Maxa podal trestní oznámení na mobilního operátora. Opravdu si musíme nechat všechno líbit?

 Celebrity 
26. července 2013 11:38 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Martin Maxa je praktikami operátora, mírně řečeno, rozladěn...  / inStory.cz
Přestože byl zpěvák a skladatel Martin Maxa dlouholetým zákazníkem Vodafonu, u něhož měl aktivní tři telefonní čísla s poměrně vysokým tarifem, rozhodl se nedávno přejít k jinému operátorovi. Proč?

"Důvodem byla narůstající nespokojenost se službami zmíněné společnosti, přičemž poslední kapkou byl poplatek několik tisíc korun za jakési zpoplatněné příchozí sms zprávy, jejichž doručování na moje čísla jsem nemohl ovlivnit. Z principu jsem tedy nadále nechtěl být zákazníkem společnosti, která se na můj úkor takto neeticky obohacuje a prostřednictvím nového operátora jsem zažádal o převod svých čísel k jiné společnosti..." vysvětluje Martin.

Jenže ouha, opouštěný operátor předvedl pěknou kulišárnu... "Vodafon moje čísla uvolnil až za 21 dní od podání žádosti a kupodivu přesně den po započetí nového zúčtovacího období a naúčtoval mi tedy dalších 3000 kč za celý měsíc, během něhož jsem již pochopitelně nemohl jeho služeb využívat. Záhy jsem na internetu na jednom diskuzním fóru zjistil, že podobný příběh si zažil skoro každý, kdo se rozhodl od Vodafonu odejít a že tohle neetické chování je běžnou praxí této společnosti a takto poškozených jsou tisíce."

Jelikož byl zpěvák těmito skutečnostmi, mírně řečeno, rozladěn, rozhodl se jednat. "Podal jsem na společnost Vodafon trestní oznámení. Je samozřejmě možné, a v této zemi bych se tomu ani moc nedivil, že mi bude nakonec oznámeno, že k trestnému činu nedošlo, a že Vodafon tímto způsobem své zákazníky okrádá v mezích zákona. V tom případě ať je tedy toto mé trestní oznámení prvním krůčkem k jeho změně. Stačí, když se ke mě každý okradený přidá a zachová se podobně. Když bude totiž těch trestních oznámení přibývat, jistě se nějaký ten zákonodárce nahoře pochlapí a dojde mu, že v časech volebních by mu i hlasy nás okradených mohly přijít docela vhod. A vůbec, proč bychom si něco takového měli nechávat líbit?"
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech