7 potravin, kterým se po cvičení musíte vyhnout obloukem, jinak kila dolů nepůjdou. Hlavně žádné energetické tyčinky!!!

 Life & Style 
05. ledna 2014 12:42 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kdo si předsevzal že zhubne? Foto: Twitter
Právě teď, na začátku ledna, se plní posilovny a cvičební centra. Spousta lidí tak naplňuje svoje předsevzetí o hubnutí a zdravém životním stylu. Ale cvičení není vše. Pozor byste si měli dávat i na to, co po hodince strávené na mučidlech jíte. Takže těmto sedmi potravinám se po cvičení vyhýbejte velkým obloukem:

1. Slané snacky všeho druhu - Preclíky, slané oříšky, popcorn... Po tréninku je často chuť na něco slaného, protože s potem se z těla vylučuje i draslík. Až vás začne honit mlsná, dejte si banán nebo nějaké kousky sušeného ovoce. Tyto potraviny sice slané nejsou, ale draslík vám doplní zdravější cestou.

2. Cukrovinky a limonády – Tak to je ještě horší, než kdybyste se vrhli na slané oříšky. Cukr zpomaluje metabolismus a ten hraje v hubnoucím procesu důležitou roli. Limonády ještě ke všemu nadýmají. Abyste zahnali choutky, dejte si místo vody neslazený ledový čaj, ten rovněž hydratuje a zklidní chutě.

3. Mastné potraviny – Hranolky, brambůrky, hamburgery... To je snad jasné. Ale mnoho lidí, kteří cvičí, to stejně po tréninku jí. Nezapomeňte ale, že vašim cílem je snížit celkové procento tuku v těle, ne ho zvýšit. Nemluvě o tom, že mastné potraviny produkují v těle tzv. špatný cholesterol, který zvyšuje riziko srdečních onemocnění.

4. Syrová zelenina – Čerstvé ovoce a zelenina by sice ve zdravé výživě neměly chybět, ale během tréninku tělo využívá co nejvíc svých zásob a syrová zelenina prostě sama nedokáže doplnit všechny živiny, vitamíny a minerály. Tělo potřebuje také vlákninu a bílkoviny na rozvoj svalové hmoty. Zelenina je skvělá a zdravá, ale po cvičení to zkrátka není to pravé.

5. Mléčná čokoláda – Trocha čokolády sice neškodí, ale po cvičení si ji nedávejte. Obsahuje stovky kalorií. Pokud máte velkou chuť na sladké, dejte si čokoládu raději před, než po tréninku. Tím pádem máte šanci, že v ní obsažené kalorie spálíte a zároveň si ji nemusíte odepřít.

6. Pečivo – Sice vás na nějakou dobu zbaví hladu, ale určitě to není dobrý nápad. Tělo po pohybu potřebuje kvalitní uhlohydráty, aby nahradilo ztracený glykogen. Jenže pečivo je plné sacharidů, takže to zdaleka není zdravý a spolehlivý zdroj živin. Raději si dejte celozrnný toast nebo hrst sušených plodů. Nějakým koláčkům apod. se vyhněte za každou cenu.

7. Energetické tyčinky – Jsou navrženy tak, aby doplnily energii před tréninkem, ne po něm. Bohužel, spousta lidí si tím po intenzivním cvičení snaží energii doplnit, ale to je chyba. Tyhle tyčinky jsou plné cukrů a to vám zpomaluje metabolismus a stimuluje produkci tuku. Navíc se vám po nich bude hůře spát, protože tělo probouzí.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...