Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

 Celebrity 
05. července 2022 18:56 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Tyler strávil na drogách většinu života Depositphotos
Život rockera je zkrátka náročný, i když se jedná o rockera v pokročilém důchodovém věku. I ve čtyřiasedmdesáti se totiž může stát, že jediným řešením závislostí je prostě léčebna.

Steven Tyler se nechal zavřít do léčebného zařízení dobrovolně v květnu a teď už je konečně zase doma. V léčebně prý pobyl o něco déle, než je obvyklých 30 dní, protože chtěl sám mít jistotu, že opravdu zůstane čistý. Jenomže chce s Aerosmith zase vyjet na turné a tam se toho může stát opravdu hodně.

Zda měl Tyler poté, co se uzdravil z operace nohy, problémy s drogami či alkoholem, nebo dokonce obojím, není ale jasné. S větší pravděpodobností se ale jednalo o pití. Po léčení má prý dokonce správnou váhu a zdravou pleť.

Přes léto si Steven Tyler ještě odpočine doma a v září už hodlá pokračovat s kapelou Aerosmith v koncertování. Právě jeho léčení stálo za zrušením pražského koncertu Aerosmith, který se měl odehrát 4. července. A vypadá to, že letos se kapela do Evropy už rozhodně nedostane. Je tedy otázkou, zda to bude alespoň v příštím roce.

Steven Tyler a vlastně i celá jeho kapela má dlouhou historii závislosti na drogách a alkoholu. Na obojím byl Tyler těžce závislý už koncem sedmdesátých let a také v osmdesátkách, což mělo velký vliv na kariéru celé skupiny. Její sláva hodně upadala a Tyler šel nakonec na léčení. V té době se dokonce jemu a jeho parťákovi Joemu Perrymu přezdívalo "toxická dvojčata". Fetovali tak moc, že dokonce byli závislí i na heroinu.

Když se Tyler vrátil z léčení, natočili Aerosmith v polovině osmdesátých let s Run DMC obrovský hit Walk This Way, který kapelu zase katapultoval zpátky na vrchol. Sláva Aerosmith trvala až do roku 2009, kdy to už v kapele nějakou dobu vřelo. Všechno vyvrcholilo poté, co se Tyler během koncertu zřítil z pódia. Samozřejmě byl zase pod vlivem drog, tentokrát šlo především o léky na předpis.

V roce 2006 také Tyler přiznal, že posledních 11 let byl infikovaný hepatitidou typu C a mezi lety 2003 a 2006 se podroboval intenzivní léčbě, která je mimochodem velmi náročná. Hepatitidu typu C lze získat pouze kontaktem vlastní krve s infikovanou krví, obecně se ale má za to, že v jeho případě šlo o nákazu přes injekční stříkačku.

Autorský článek, další zdroj: Daily Mail

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vignerová má nevěrného Kolečka zpátky doma. Herečku Nesvačilovou modelka ignoruje

Styl

ADHD je diagnostikováno častěji chlapcům. Dívky jej totiž umí lépe ukrýt

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte