Vzpomínáte na pohádkovou babičku či starou Hamrovou? Herečka oslavila 92. narozeniny!

 Celebrity 
24. května 2016 03:01 / redakce
  2
📷
1 fotografie v galerii
Kdo by neznal laskavý úsměv a vlídnou tvář Libuše Havelkové! Oslavila 92. narozeniny! Profimedia
Hrála například starou Hamrovou v seriálu Nejmladší z rodu Hamrů, babičku v Tajemství proutěného košíku, či kantorku v právě reprízovaném seriálu My všichni školou povinní. Už pár let je v ústraní. Nehraje, v televizi už neúčinkuje. Má slavného syna. A i přes svůj věk se jí daří relativně dobře. Libuše Havelková oslavila 92. narozeniny.

Rodačka z Českých Budějovic, jejíž syn Ondřej Havelka je známý herec a hudebník. Sama má na kontě desítky divadelních, televizních, filmových, ale i rozhlasových rolí. Před pár dny pověsila kumšt na hřebíček, ale ráda vzpomíná na kolegy a kamarády. Mnozí však už nejsou mezi živými.

Nerada ale vzpomíná na období války. To tehdy, když Němci zavřeli školu, na které studovala, byla Libuše Drboutová, jak se herečka jmenovala dívčím jménem, nuceně nasazena na práci do Německa.

„Nejdřív jsme byli v Berlíně, pak ale celou fabriku odlifrovali do jednoho solného dolu. Každý den jsme fárali a pracovali v solných slujích,“ popsala v Českém rozhlase herečka válečná léta. Ke studiu se tak mohla vrátit až v roce 1946.

Po třech letech v Ostravě přešla Libuše Havelková k angažmá u E. F. Buriana. Nejdéle ale působila v Národním divadle. Nastoupila do něj v roce 1960 a vydržela zde až do roku 1990.

Dnes se těší z vnoučat a pravnoučat a jak sama říká, kdyby jí lépe sloužilo zdraví, na nic by si snad ani nemohla stěžovat.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím