Smutné! Herecká legenda Lubomír Kostelka už nikdy hrát nebude! Poslední Babovřesky 3 se musely obejít bez něj!

 Celebrity 
08. ledna 2015 14:49 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Lubomír Kostelka loni na jaře utrpěl úraz a ten pro něj byl téměř fatální. archiv
Herecká legenda, jeden z posledních bardů českého filmu a televize Lubomír Kostelka ( 87) se už nikdy před kamerou neobjeví! Jeho zdravotní stav je natolik vážný, že už nikdy hrát nebude. Už ani nemůže. I poslední díl komedie Babovřesky Zdeňka Trošky, který vstoupil do kin, se musel obejít bez něj.

Nejbližší přítel a kolega legendárního Vladimíra Menšíka, rodák z Moravy, Lubomír Kostelka, který ztvárnil desítky filmových a televizních rolí, už předloni při natáčení Babovřesek 2 měl velké problémy. Prošel dokonce kolapsem, na plac musela záchranka a i pouhé tři natáčecí dny byly pro něj kvůli zdraví utrpením! Problémy s kolenem, se srdcem a další stařecké neduhy. To byl pro něj zároveň také poslední moment, kdy stál před kamerou!

Loni na jaře ale utrpěl úraz a ten pro něj byl téměř fatální. Po této události se přidaly další problémy.

„Co vím, zlomil si nohu v krčku, přidaly se nějaké další věci. Lubin je upoutaný na lůžko a je v nemocnici. Chvíli ho u sebe v Německu měl jeho syn, pak byl zase v Praze v nemocnici. Co s ním je, netuším,“ řekl jeden z jeho sousedů z moravské Lulče, kde má herec chalupu.

Co přesně je s Kostelkou, neví ani obyvatelé vísky na Benešovsku, kde má slavný herec svůj druhý domov. „Nevím, co je s panem Kostelkou, skoro rok tady na chalupě už nebyl. Prý je na tom moc zle, ale co mu je, nevím. Zeptejte se syna,“ řekla obyvatelka vesničky pod Blaníkem.

„Otec žije, a to je důležité. Co přesně mu je, nechci komentovat. Je o něj dobře postaráno. Z veřejného života se stáhl. K rolím se už ale nikdy nevrátí. Více to opravdu nechci komentovat, děkuji,“ řekl jeho syn Martin, který je lékař a žije v Německu.

Někteří Kostelkovi kolegové spekulují, zda je slavný herec u něj v SRN, nebo v Čechách. „Slyšela jsem, že je někde na LDN, protože nemůže chodit a je už dost mimo sebe. V březnu mu bude osmaosmdesát, to víte, co chtít od takového věku. Ale je mi ho líto, byl to vždycky moc prima chlap a kolega,“ svěřila se herecká kolegyně.

Řadu let působil Lubomír Kostelka i v České televizi v pořadu pro děti Kouzelná školka. Tu stejně, jako jeho kolegyně Libuše Havelková opustil právě kvůli zdraví a náročnosti natáčení.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pokud pořizujete novou podlahu, máte na výběr z několika finančně nenáročných variant

Styl

Obyčejná švestka je překvapivě zdravé ovoce. Například je velmi významným prostředkem proti dně

Bydlení

Práce z domova vede ke špatným návykům. Jak správně sedět u práce na počítači a nezničit si záda

1. Josef Maršálek přiznává: Pečení jsem obětoval všechno, česká cukrařina je neuvěřitelně komplikovaná

2. Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají...

3. Nedávný nouzový stav inspiroval Ivana Fílu ke vzniku unikátní knihy. Na křest dorazila i Lucka...

4. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

5. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Zavřít reklamu