Smutné! Herecká legenda Lubomír Kostelka už nikdy hrát nebude! Poslední Babovřesky 3 se musely obejít bez něj!

 Celebrity 
08. ledna 2015 14:49 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Lubomír Kostelka loni na jaře utrpěl úraz a ten pro něj byl téměř fatální. archiv
Herecká legenda, jeden z posledních bardů českého filmu a televize Lubomír Kostelka ( 87) se už nikdy před kamerou neobjeví! Jeho zdravotní stav je natolik vážný, že už nikdy hrát nebude. Už ani nemůže. I poslední díl komedie Babovřesky Zdeňka Trošky, který vstoupil do kin, se musel obejít bez něj.

Nejbližší přítel a kolega legendárního Vladimíra Menšíka, rodák z Moravy, Lubomír Kostelka, který ztvárnil desítky filmových a televizních rolí, už předloni při natáčení Babovřesek 2 měl velké problémy. Prošel dokonce kolapsem, na plac musela záchranka a i pouhé tři natáčecí dny byly pro něj kvůli zdraví utrpením! Problémy s kolenem, se srdcem a další stařecké neduhy. To byl pro něj zároveň také poslední moment, kdy stál před kamerou!

Loni na jaře ale utrpěl úraz a ten pro něj byl téměř fatální. Po této události se přidaly další problémy.

„Co vím, zlomil si nohu v krčku, přidaly se nějaké další věci. Lubin je upoutaný na lůžko a je v nemocnici. Chvíli ho u sebe v Německu měl jeho syn, pak byl zase v Praze v nemocnici. Co s ním je, netuším,“ řekl jeden z jeho sousedů z moravské Lulče, kde má herec chalupu.

Co přesně je s Kostelkou, neví ani obyvatelé vísky na Benešovsku, kde má slavný herec svůj druhý domov. „Nevím, co je s panem Kostelkou, skoro rok tady na chalupě už nebyl. Prý je na tom moc zle, ale co mu je, nevím. Zeptejte se syna,“ řekla obyvatelka vesničky pod Blaníkem.

„Otec žije, a to je důležité. Co přesně mu je, nechci komentovat. Je o něj dobře postaráno. Z veřejného života se stáhl. K rolím se už ale nikdy nevrátí. Více to opravdu nechci komentovat, děkuji,“ řekl jeho syn Martin, který je lékař a žije v Německu.

Někteří Kostelkovi kolegové spekulují, zda je slavný herec u něj v SRN, nebo v Čechách. „Slyšela jsem, že je někde na LDN, protože nemůže chodit a je už dost mimo sebe. V březnu mu bude osmaosmdesát, to víte, co chtít od takového věku. Ale je mi ho líto, byl to vždycky moc prima chlap a kolega,“ svěřila se herecká kolegyně.

Řadu let působil Lubomír Kostelka i v České televizi v pořadu pro děti Kouzelná školka. Tu stejně, jako jeho kolegyně Libuše Havelková opustil právě kvůli zdraví a náročnosti natáčení.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...