Smutné! Herecká legenda Lubomír Kostelka už nikdy hrát nebude! Poslední Babovřesky 3 se musely obejít bez něj!

 Celebrity 
08. ledna 2015 14:49 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Lubomír Kostelka loni na jaře utrpěl úraz a ten pro něj byl téměř fatální. archiv
Herecká legenda, jeden z posledních bardů českého filmu a televize Lubomír Kostelka ( 87) se už nikdy před kamerou neobjeví! Jeho zdravotní stav je natolik vážný, že už nikdy hrát nebude. Už ani nemůže. I poslední díl komedie Babovřesky Zdeňka Trošky, který vstoupil do kin, se musel obejít bez něj.

Nejbližší přítel a kolega legendárního Vladimíra Menšíka, rodák z Moravy, Lubomír Kostelka, který ztvárnil desítky filmových a televizních rolí, už předloni při natáčení Babovřesek 2 měl velké problémy. Prošel dokonce kolapsem, na plac musela záchranka a i pouhé tři natáčecí dny byly pro něj kvůli zdraví utrpením! Problémy s kolenem, se srdcem a další stařecké neduhy. To byl pro něj zároveň také poslední moment, kdy stál před kamerou!

Loni na jaře ale utrpěl úraz a ten pro něj byl téměř fatální. Po této události se přidaly další problémy.

„Co vím, zlomil si nohu v krčku, přidaly se nějaké další věci. Lubin je upoutaný na lůžko a je v nemocnici. Chvíli ho u sebe v Německu měl jeho syn, pak byl zase v Praze v nemocnici. Co s ním je, netuším,“ řekl jeden z jeho sousedů z moravské Lulče, kde má herec chalupu.

Co přesně je s Kostelkou, neví ani obyvatelé vísky na Benešovsku, kde má slavný herec svůj druhý domov. „Nevím, co je s panem Kostelkou, skoro rok tady na chalupě už nebyl. Prý je na tom moc zle, ale co mu je, nevím. Zeptejte se syna,“ řekla obyvatelka vesničky pod Blaníkem.

„Otec žije, a to je důležité. Co přesně mu je, nechci komentovat. Je o něj dobře postaráno. Z veřejného života se stáhl. K rolím se už ale nikdy nevrátí. Více to opravdu nechci komentovat, děkuji,“ řekl jeho syn Martin, který je lékař a žije v Německu.

Někteří Kostelkovi kolegové spekulují, zda je slavný herec u něj v SRN, nebo v Čechách. „Slyšela jsem, že je někde na LDN, protože nemůže chodit a je už dost mimo sebe. V březnu mu bude osmaosmdesát, to víte, co chtít od takového věku. Ale je mi ho líto, byl to vždycky moc prima chlap a kolega,“ svěřila se herecká kolegyně.

Řadu let působil Lubomír Kostelka i v České televizi v pořadu pro děti Kouzelná školka. Tu stejně, jako jeho kolegyně Libuše Havelková opustil právě kvůli zdraví a náročnosti natáčení.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet