Tragický konec miláčka národa. Takový osud si milovaný herec rozhodně nezasloužil

 Celebrity 
16. prosince 2015 11:20 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vlastimil Brodský by v letošním roce oslavil 95. narozeniny ČT
Dnes si připomínáme nedožité 95. narozeniny jednoho z nejoblíbenějších českých herců Vlastimila Brodského. Nezapomenutelný herec se narodil 15. prosince 1920 v Hrušově nad Odrou, ale již od dob studií žil v Praze. Za svůj profesní život působil na několika scénách: ve Větrníku, v Divadle satiry, ale nejdéle byl v angažmá v Divadle na Vinohradech, kde hrál celých třicet šest let.

Filmografie tohoto všestranného umělce čítá na 300 filmových, divadelních, televizních rolí, díky kterým s námi bude pořád. Výčet by byl nekonečný, tak alespoň namátkou některé tituly: Transport z ráje, Až přijde kocour, Bílá paní, Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto, Farářův konec, Skřivánci na niti, Světáci, Všichni dobří rodáci, Uspořená libra, Tažní ptáci, Případ Platfus, Arabela.

Podzim života trávil oblíbený herec na své chalupě ve Slunečné na Českolipsku a kromě řidiče a sousedů mu dělal společnost jeho milovaný jezevčík Hugo. Nebylo žádným tajemstvím, že často mluvil o smrti, sebevraždě a rád používal černý humor. Podle blízkých neměl Brodský ani tak strach ze smrti, jako spíše z nemohoucnosti. Nechtěl skončit jako jeho velký kamarád a přítel Miroslav Horníček, který byl upoután na nemocniční lůžko a odkázán na pomoc ostatních.

To byl zřejmě hlavní důvod, proč se tento vynikající herec v roce 2002 na své chalupě ve Slunečné u České Lípy zastřelil. Bylo mu 81 let.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum