Autor velkých hitů Hej, pane zajíci, Ó, baby, baby bude mít pohřeb! Kdo z celebrit přijde?

 Celebrity 
09. prosince 2014 02:45 / redakce
  0   0
Pohřeb slavného hitmakera se uskuteční v pátek v 11 hodin  / inStory.cz
Textař velkých hitů Jan Schneider, který psal pro Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou, Václava Neckáře, Evu Pilarovou, nebo Waldemara Matušku, zemřel před týdnem. V pátek 12. prosince bude mít v jihočeském Písku pohřeb. Kdo z celebrit, pro které vytvořil hity jako Ó, baby, baby, Jen pane zajíci, Don, Dii, don, Magdaléna, Hříbě…dorazí?

„Zatím nevím o nikom, kromě Vaška a Jana Neckářových, kteří přislíbili, že přijedou. Doufám, že se s mým Honzou přijdou lidé rozloučit,“ svěřila se VIP story vdova po textaři, básníkovi, ale také spolupracovníkovi Svobodné Evropy, bývalá novinářka Ludmila Schneiderová.

Jan Schneider se v posledních letech vídal hlavně s Václavem Neckářem a jeho bratrem Janem. Jen při některých akcích se potkal s Helenou Vondráčkovou nebo Evou Pilarovou.

„Už moc nikam nechodil, nejezdil. A oni za ním taky moc často ne. Hodně na všechny lidi, s kterými spolupracovat, vzpomínal. Vždyť on to byl, kdo napsal i první divadelní muzikál Gentlemani, udělal ty největší hity,“ prozradila jeho manželka, která s ním žila po návratu z emigrace ve vilce v jihočeské Třeboni.

Pohřeb slavného hitmakera se uskuteční v pátek v 11 hodin v děkanském kostele Panny Marie v Písku. Pak budou jeho pozůstatky uloženy do hrobu. Stane se tak druhým „slavným“ kdo bude věčným spánkem odpočívat na zdejším Lesním hřbitově. Před deseti lety zde skončil i popel prvorepublikové herečky, později trochu zapomenuté Zdenky Sulanové, kterou proslavily filmy – Madla zpívá Evropě, Lízino štěstí, Lízit let do nebe…
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nachystejte ptákům na zimu krmítko i se správným krmením

Styl

Pečujte o své zdraví obyčejnými produkty přírody. Zkuste starý trik s česnekem

Bydlení

Jak vyčistit kachličky a spáry? Zničte snadno mastnotu, špínu i plíseň

1. Simona Krainová nafotila kalendář plný nahotinek. Víme, kde a jak se připravovala na jeho křest

2. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

3. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

4. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

5. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Zavřít reklamu