Bolek Polívka přišel o oko! Bude z českého herce do smrti mrzák?

 Celebrity 
30. října 2014 17:00 / Jitka Jahodová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Boleslav Polívka Kalendář Proměny 2015/Petr Kurečka a Marek Škarpa
Ještě větší legenda než Bolek Polívka je husitský vojevůdce Jan Žižka, kterého charakterizuje páska přes oko. A přesně touto postavou se oblíbený herec stal v šestém pokračování kalendáře Proměny 2015. Focení však bylo záludnější, než se původně zdálo.

„Jedna z proměn, které jsme se báli, byl právě Žižka. Museli jsme neustále konfrontovat naši představu s tím, jak si tohoto legendárního vojevůdce představovalo mnoho autorů před námi. My jsme ale chtěli Žižku, který by se přiblížil dobovým záznamům a vyobrazením,” popisují vznik autoři Petr a Marek. Nakonec z toho vznikla unikátní postava podle jejich vlastní vize.

Bolek Polívka přišel s nápadem, že bude na koni, nejlépe někde v krajině. To ale museli fotografové nadšenému jezdci rozmluvit. „Nedokázali jsme si představit, jak dostaneme velkého hřebce do studia. Venku jsme fotit nemohli kvůli pozadí, které muselo vypadat jako na starém obraze. Už jsme si zvykali na myšlenku splašeného koně, který po blýsknutí fotoaparátu světel zdemoluje ateliér i nás.” A tak herci nezbývalo než své představy zkrotit.

Ale úplně jednoduché to neměl. Aby byl obraz co nejvíce autentický, došlo na drátěné košile a kožešinový plášť. Připočtěte k tomu ocelový meč a části zbroje a máte z toho kostým, který váží deset kilo!
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej