Čerstvý šedesátník Michael Kocáb. Bude se i v důchodu oblékat jako mimoň?

 Celebrity 
30. července 2014 04:55 / Jitka Jahodová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kocáb oslavil životní jubileum Foto: Supraphon
Všestranná osobnost Michael Kocáb v úterý oslavil významné životní jubileum. Ať on sám chce nebo ne, šedesáté narozeniny nemůžou zůstat bez povšimnutí. Je to mimochodem i skvělá příležitost například k ohlédnutí za některými z jeho hudebních počinů.

Nemůžu si pomoci, ale Kocáb na mě působil vždycky tak trochu jako podivín a jistojistě se dá říct, že nezapadal do davu. Ačkoliv valnou část kariéry strávil i v politickém dění, které je podle mého oka úplně jiná ves než ta hudební, přesto si stále zachoval jakousi svoji kontroverzi. Vzpomeňte si třeba na píseň Hrabě X. „Co dodat? Tuším, že to byla moje první pecka druhé, novovlnné a taky nejslavnější etapy kapely Pražský výběr. Skladba hororrově-monumentální, ale natolik ohraná, že mi někdy dělá vážné potíže ji znovu interpretovat. Nicméně posluchači ji neustále vyžadují a jsme jí za hodně vděční,” komentuje Michael jejich kultovní song, který najdete na trojalbové kompilaci Povídali, že mu hráli/Zlatá kolekce, jenž v červnu vyšla.

Ačkoliv má Kocáb na první pohled důchodový věk, ze scény prý stejně zmizet nehodlá. Je údajně dokonce tak vytížen prací, že nestihnul naplánovat ani oslavu.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum