Hudební skladatel Petr Hapka slaví sedmdesátiny. Vážný zdravotní stav ale skladatele připoutal na invalidní vozík a nepoznává ani své nejbližší.

Petr Hapka má kolem sebe velkou rodinu
 Celebrity 
13. května 2014 05:30 / Foto: Facebook
  0   0
Autor hitů "Levandulová" nebo "S cizí ženou v cizím pokoji" Petr Hapka (✝70) slaví 13.5.sedmdesáté narozeniny. Oslavy ale nebudou nijak veselé, neboť skladatele sužuje nevyléčitelná Alzheimerova nemoc, kvůli které je umělec upoután na invalidní vozík.

Nemoc se u něj objevila zhruba před dvěma lety a první příznaky se u skladatele projevily tím, že si nepamatoval cestu domů a zabloudil. Nemoc se pak výrazně zhoršila po operaci umělé kyčle, kdy byl pod narkózou. Hapkův stav byl natolik vážný, že musel být dokonce převezen do léčebny v pražských Bohnicích kvůli své nezvladatelné agresivitě. Jeho nejbližší přítel Michal Horáček ve své knize objasňuje důvody onemocnění. Stejnou nemocí trpěla totiž i Hapkova matka, která musela dožívat v ústavu a ač za ní syn pravidelně dojížděl, stejně ho nepoznávala.

Bohužel velmi podobný osud nyní čeká i geniálního skladatele, který v současné době pobývá střídavě v léčebně anebo ve svém domě na Okoři. Hapka, který se rovněž proslavil svojí vřelou náklonností k ženám, zvláště pak k mladým dívkám, má se dvěma manželkami sedm dětí.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Co dělat, aby vám v horku neuhynuly ryby v jezírku

Styl

Tip na rychlou limonádu na hubnutí, bez které se v horkých dnech neobejdete

Bydlení

Zdravotní křeslo je pro seniora rajský balzám

1. Daniela Šinkorová trénuje na Stardance i ve velkém vedru

2. Scarlett Johansson vydělává miliardy. Je nejlépe placenou herečkou světa

3. Herec Rašilov měl svatbu, jeho ex Vanda Hybnerová mejdan

4. Kateřina Votavová ukázala svoje sexy tělo

5. Sexy zrzky hlásí nástup

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn