Hudební skladatel Petr Hapka slaví sedmdesátiny. Vážný zdravotní stav ale skladatele připoutal na invalidní vozík a nepoznává ani své nejbližší.

Petr Hapka má kolem sebe velkou rodinu
 Celebrity 
13. května 2014 05:30 / Foto: Facebook
  0   0
Autor hitů "Levandulová" nebo "S cizí ženou v cizím pokoji" Petr Hapka (✝70) slaví 13.5.sedmdesáté narozeniny. Oslavy ale nebudou nijak veselé, neboť skladatele sužuje nevyléčitelná Alzheimerova nemoc, kvůli které je umělec upoután na invalidní vozík.

Nemoc se u něj objevila zhruba před dvěma lety a první příznaky se u skladatele projevily tím, že si nepamatoval cestu domů a zabloudil. Nemoc se pak výrazně zhoršila po operaci umělé kyčle, kdy byl pod narkózou. Hapkův stav byl natolik vážný, že musel být dokonce převezen do léčebny v pražských Bohnicích kvůli své nezvladatelné agresivitě. Jeho nejbližší přítel Michal Horáček ve své knize objasňuje důvody onemocnění. Stejnou nemocí trpěla totiž i Hapkova matka, která musela dožívat v ústavu a ač za ní syn pravidelně dojížděl, stejně ho nepoznávala.

Bohužel velmi podobný osud nyní čeká i geniálního skladatele, který v současné době pobývá střídavě v léčebně anebo ve svém domě na Okoři. Hapka, který se rovněž proslavil svojí vřelou náklonností k ženám, zvláště pak k mladým dívkám, má se dvěma manželkami sedm dětí.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Rostlinu, která vás ochrání před chřipkou a nachlazením, můžete pěstovat i v zimě

Styl

Připravte si sváteční medové dobroty

Bydlení

Pořiďte si ten správný domácí kávovar. Na co si při jeho výběru dát pozor?

1. Mají Peter Pecha a Kateřina Sedláková potíže? Svatba se totiž nekoná

2. Návrhář Osmany Laffita přišel s krásnými tipy na vánoční dárky

3. Tomáš Klus se pochlubil krásnými dětmi

4. Jana Kirschner neodolala penězům a bude porotcovat The Voice

5. Bílá s Krainovou pokřtily nový časopis o kráse

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn