Klobouk dolů! Sáblíková je trojnásobnou olympijskou vítězkou.

 Sport 
20. února 2014 17:25 / redakce
  0   0
Trenér Petr Novák prý Martině bezmezně věřil  / inStory.cz
Všichni to od ní čekali. O to víc musela být rychlobruslařka Martina Sáblíková v závodě na 5000 metrů nervózní. Jako vždy ale svým soupeřkám nedala šanci a s přehledem zvítězila, když za sebou nechala dvě Holanďanky Ireen Wűstovou a Carien Kleibeukerovou. Po Evě Samkové tak získala pro Čechy v Soči druhou zlatou medaili. Fenomenální Sáblíková tak ke stříbru z tříkilometrové trati přidala nejcennější medaili a svoji olympijskou sbírku rozšířila o celkově třetí zlato a pátý cenný kov.

„Když jsem viděla před startem, kolik je v aréně lidí, cítila jsem strašnou nervozitu. Navíc jsem samozřejmě nechtíc viděla celou rodinu. Mžourala jsem do hlediště, když jsem se rozjížděla a postupně je všechny našla, tudíž psychicky hodně náročné okamžiky. Ale mít zlato je paráda,“ rozplývala se Martina Sáblíková, kterou po závodě bolely šíleně nohy.

Po závodě se za Martinou vrhla i maminka a nechyběly slzy dojetí. Jsem neuvěřitelně šťastná, ale upřímně, ještě si to úplně neuvědomuji. I když by se to nemělo, tak mě Martina po svém vítězství jela obejmout. Být tady u toho, je něco úžasného. Teď na ni počkám a pak ji doprovodím do olympijského domu,“ prozradila maminka.

Podobný plán měl po závodě i trenér Petr Novák, který prý nebyl ani nervózní. „Podle časů soupeřek jsem věděl, že na Martinu nemají. Je to fantazie. Je těžší zlato obhajovat. Teď půjdeme do českého domu a dáme si víno, a pak se uvidí, jestli se oslavy protáhnou.“
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Rostliny, které na zahradě rozzáří stinné kouty

Styl

Nenechte děti více jak dvě hodiny u počítače. Má to vliv na jejich mozek

Bydlení

Solární panely dokáží ušetřit nemalé peníze. Je ale třeba vědět, na jakou střechu je dát

1. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

2. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

3. Andrea Verešová září štěstím. Důvod k radosti vás překvapí

4. Jiří Růžička měl krutý osud. Nakonec zemřel v důsledku rozsáhlých zdravotních komplikací způsobených...

5. Charismatický zpěvák Adam Mišík propadl autům

Zavřít reklamu