Majetek po HaPkovi rozprodávají! Co vše je ve hře?

 Celebrity 
04. června 2016 03:00 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Věci po Petru Hapkovi si může koupit každý! archiv
Petr Hapka už více než rok není mezi námi, a protože byl sběratel starožitností a hezkých věcí, dokázal jich za svůj život nasbírat stovky. Jeho dědicové, tedy sedm dětí se rozhodlo, že vše prodají a rozdělí si vše rovným dílem. Pro prodej movitých věcí zvolili aukční server.

V nabídce jsou starožitnosti, obrazy i další věci z osobního majetku skladatele Petra Hapky. Celkem asi sto věcí, které léta zdobily dům na Okoři, kde Petr Hapka žil, je k prodeji. Dědicové to udělali, jak nejlépe mohli. Zvolili prodej formou dražby. Každý může přihazovat, každý může získat.

„Takhle jsme se rozhodli po domluvě s ostatními dědici. Každý z nás si z domu odnesl, co mu tátu připomínalo a co si chtěl nechat, zbytek se prostě prodá,“ svěřila se Petra Hapková s tím, že i dům na Okoři půjde brzo do prodeje.

Správkyně majetku všechen majetek sepsala a movité věci nabídla do dražby. Vyvolávací cena různých kusů je od stokorun do tisíců a většinou je uvedena aktuální odhadní cena. V momentě, kdy se vše vydraží, sečte se zisk a ten se rovným dílem po zaplacení odvodu daně rozdělí dědicům.

Kromě movitých a nemovitých věcí jsou předmětem dědictví i autorská práva, která jsou rovněž velmi cenná. Tantiémy budou opět rozdělovány spravedlivě. Tak, jak by si to zesnulý Petr Hapka přál.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít