Prima chce zlikvidovat Novu? Nasazuje protizbraň pro diváky!

 Celebrity 
12. března 2017 02:20 / Marek Pokorný
  0
📷
3 fotografie v galerii
Prima nasazuje seriál Modrý kód z lékařského prostředí! FTV Prima
Souboj televizí! Tak by se daly nazvat kroky mezi Primou a Novou! Právě první jmenovaná teď přichází s novým seriálem s lékařského prostředí Modrý kód. Chce tak zlikvidovat diváckou sledovanost Ordinace v růžové zahradě? To těžko!

Seriál Modrý kód bude Prima vysílat dvakrát týdně v pondělí a ve středu od 20:15. První dva díly uvidí diváci už v předpremiéře v sobotu 25. března. Prima si je asi vědoma, že Novu porazit ve sledovanosti Ordinace v růžové zahradě nemůže. 

„Kdyby chtěla Prima Novu oslabit, dá Modrý kód proti Ordinaci. Protože spolu ale televize trochu spolupracují v rámci jakési Asociace soukromých televizí, zřejmě udělali nepsanou dohodu," uvedl pro VIPstory.cz zdroj z Primy.

Seriál Modrý kód, s kterým se před kamery po delší době vrací i herečka Sabina Laurinová, se odehrává v prostředí urgentního příjmu a je inspirován skutečnými příběhy pacientů a lékařů. Na seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů, lékařů a zdravotníků. „Právě autentičnost a napětí jsou silnou stránkou našeho nového seriálu," řekl ředitel FTV Prima Marek Singer.

V seriálu se objeví například Marek Němec, Jiří Štěpnička v roli primáře, Sabina Laurinovájako vrchní sestra, Roman Zach jako neurochirurg, Igor Chmela v roli anesteziologa či mladá herečka Eva Josefíková.

Zvláštní je ale i to, že zatímco v novácké Ordinaci hraje herec Petr Rychlý, v Modrém kódu se objeví jeho syn Ondřej Rychlý. Ten kdysi hrál právě i v Ordinaci, kde hrál přímo syna svého otce!

Nasazením seriálu Modrý kód tak Prima posiluje v programovém schématu původní seriálové pořady. Podle našich informací se totiž stávající seriál Ohnivý kuře, který se vysílá v pondělí a ve středu, přesune na úterý a čtvrtek. Prima svému seriálu Ohnivý kuře tedy věří natolik, že ho postaví proti klíčovému seriálu Novy Ordinace v růžové zahradě. Zároveň s tím zvýší počet původních seriálů vysílaných v jednom týdnu.

Zajímavostí seriálu Modrý kód je fakt, že v ateliérech, kde se seriálová novinka natáčí, je postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které mají přispívat k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...