Svěrák se konečně dočkal! Tímhle se může pochlubit málokdo!

 Celebrity 
26. prosince 2016 04:51 / Marek Pokorný
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zdeněk Svěrák má důvod k úsměvu! Konečně se dočkal vlastního muzea! Archiv ČT
Herec Zděněk Svěrák (80) se konečně dočkal. Tím, co má on, se může pochlubit málokdo z herců, režisérů či dalších osobností. A musel vyřešit i zásadní věc, která m zabránit zlodějům ukrást jeho majetek!

Svěrák má svoje vlastní muzeum na zámku v Čechách pod Košířem. Před jeho otevřením ale dlouho váhal, jaké exponáty nakonec vystaví. Strach měl ze zlodějů. 

“Asi nejhůř jsem snášel pomyšlení, že budu muset do muzea věnovat svůj psací stroj Wanderer. Psal jsem na něm od školních let, a než byly vynalezeny počítače, bušil jsem všechny scénáře a povídky do jeho kláves. I Láďa Smoljak na něm psal, když jsme pracovali u nás,” řekl herec magazínu Rodina Dnes.  

Bál se prý, že ho zloději z muzea ukradnou. “Ale Honza, můj syn, mě ujistil, že bude pevně přišroubován ke stolu. A je,“ dodal Svěrák starší.

Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových můžete navštívit v zámku Čechy pod Košířem. Kromě zmíněného psacího stroje jsou zde k vidění kulisy, kostýmy a scénáře k filmům Obecná škola, Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři a Tatínek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...