Dáša Havlová to tu nesnášela, její manžel miloval! Teď tu lišky dávají dobrou noc!

 Celebrity 
07. září 2015 00:06 / redakce
  0
📷
5 fotografií v galerii
Milované a možná zároveň nenáviděné místo osiřelo... a lišky tu dávají dobrou noc! VIPstory.cz, archiv
Bývalý prezident Václav Havel to tu miloval a dokonce zde i zemřel. Jeho žena, herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová to tu nesnášela. Proto sem také nejezdí. Slavný "Hrádeček", chalupa v Krkonoších je opuštěná a lišky tu dávají dobrou noc. Bude snad nejbohatší vdova v Česku legendární místo prodávat?

Nikde ani noha, jen sluneční paprsky opírající se do střechy a proplétající se přes větve stromů. Na sousedním pozemku manželka režiséra Kroba, kteří byli přáteli Václava Havla a Olgy Havlové. Druhá žena Dagmar Havlová - Veškrnová sem jezdila jen z donucení. V posledních měsících Havlova života tu byla hodně, protože zde trávil poslední měsíc života její milovaný manžel. Dnes je to místo, které je hodně smutné.

"Bývalo tam hodně život, dělaly se tam akce, oslavy, po revoluci tam jezdili politikové, herci, zpěváci a od doby, kdy pan Havel zemřel v podkroví ve svém pokoji, to osiřelo. Je to škoda. Paní Havlová je tu tak třikrát za rok a snad tu ani nespí," řekla VIPstory.cz starousedlice z nedaleké Vlčice.

Kdyby okolo legendární chalupy, kterou za totality hlídala STB nevedla stezka na nedalekou zříceninu, snad by tudy za celé týdny neprošla ani noha. Jen pár svíček hořících před vjezdem do stavení připomíná legendární osobnost, která zde v prosinci 2011 vydechla naposledy a odkud také vedla poslední cesta Václava Havla.

"Paní Dáša by to asi nejraději prodala, ale to nemůže. Už z úcty ke svému muži. Ovšem lidi by ji utrhali ruce, zájemců by bylo. Má to hodnotu tak 20 milionů korun. Je to krásné místo s velkou historií," dodala další obyvatelka nedaleké vesničky.

Havlová však Hrádeček zatím neprodává. Starat se musí i o svou vilu v pražských Střešovicích a pořídila i vilu v Dejvicích své dceři. Chalupa s pověstným géniem loci tak bohužel pustne a ztratila své kouzlo, protože je tu ticho, prázdnota a život, který tu býval, prostě vymizel.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech