Slavný dirigent z Televarieté Václav Hybš slaví 80. Pracoval pro STB?

 Celebrity 
04. června 2015 04:50 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Václav Hybš patří k nejlepším českým dirigentům a nyní slaví 80. narozeniny! Z minulé doby má ale prý obrovský vroubek! archiv
Geniální dirigent Václav Hybš se dožívá 80 let. Na pražský Žofín mu v úterý večer v rámci mega koncertu přišla popřát plejáda jeho přátel z řad šoubyznysu. Jenomže slavný kapelník má vroubek. Podle některých zdrojů měl údajně spolupracovat s STB!

Karel Gott, Eva Pilarová, Petra Janů, Felix Slováček, Radim Schwab, Pavlína Filipovská, Jitka Zelenková, Kateřina Brožová, Jiřina Bohdalová se zúčastnili koncertu, který točila i televize. Všichni Hybšovi přáli štěstí, zdraví a ještě mnoho úspěchů. Gott si s ním dokonce zadirigoval. Jenže, v sále se nesly i drby, které jsou bohužel možná pravdou.

„No víte, že Hybš byl u STB. Že měl od nich půjčený ten byt? No asi neudával, spíš aby měl klid,“ říkala o pauze jedna dáma v davu druhé.

Bohužel skutečně v roce 2000 byl kapelník a kdysi Zasloužilý umělec Václav Hybš uveřejněn na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti. Spolu s STB měl podepsat spolupráci jako agent a měl údajně propůjčený od této zločinecké organizace byt. Jeho krycím jménem byla Kapela.

Hybš se před lety ke kauze příliš nevyjadřoval. Snad jen ve smyslu, že o tom, že byl někde evidován, nevěděl. Pokud byl však někdo veden jako agent, spolupráci musel vědomě podepsat, i přesto, že nikde neškodil.

Shodou okolností na seznamech STB figurovala i jeho velká kamarádka, herečka Jiřina Bohdalová, které Hybš oddirigoval většinu jejích Televarieté a Silvestrů. Herečka se nějakou dobu kvůli tomu také soudila a soud vyhrála. Domohla se toho, aby její jméno bylo ze seznamů smazáno.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vánoční stromeček lze vytvořit i z neobvyklých materiálů. Třeba z šišek, mechu či sukulentů

Styl

Prvorepublikové Vánoce: Jaké dárky se nejčastěji rozbalovaly pod stromečkem?

Bydlení

Potřebujete doma odstranit plovoucí podlahu nebo linoleum? Poradíme, jak na to

1. Iveta Vítová předvedla perfektně ploché bříško, Berenika Kohoutová zase pořádné těhotenské

2. Sejde z očí, sejde z mysli? Slavný český herec zůstal sám, upoutaný na lůžko. Už byste ho ani nepoznali

3. Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

4. Jak se o svou pleť starají známe české krásky? Některé jsme vyzpovídali

5. Oto Klempíř: 17. listopad je pro mě nejvýznamnějším dnem v roce

Zavřít reklamu