Čeští designéři dohnali vnučku Alfonse Muchy k slzám. Bez dovolení použili dílo jejího dědečka. Co s ním udělali?

 Sport 
02. června 2014 16:32 / Jitka Jahodová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Jarmila pokračuje v Muchově odkazu Foto: Alpine Pro
I když zimní olympijské hry již skončily před třemi měsíci, téma českých úspěchů je stále aktuální. Naši sportovci nám udělali velkou radost a dovezli hned několik medailí, ale je tu ještě jedna věc, která sklidila velké ovace – olympijská kolekce české outdoorové značky Alpine Pro, jejíž motiv byl inspirován prací všestranného umělce Alfonse Muchy.

O to větší měla radost Muchova vnučka Jarmila Mucha Plocková, která v odkaze svého dědečka dodnes pokračuje. „Nikdo mi o tom neřekl a když jsem to poprvé viděla, úplně mě to dojalo. V tom motivu se snoubí vlastenectví, láska, odvaha a síla. Kdo na to přišel, ten měl senzační nápad. Bylo to trefné i kvůli tomu, že hry se konaly zrovna v Soči. Ta bílá a spirály jsou takové slovanské, což je taky vstřícný krok k tomu slovanství. Opravdu se mi to moc líbí,” vyjádřila se vipstory.cz Alfonsova vnučka.

Z kolekce byli nadšeni i naši biatlonisté. Gábina Soukalová je přesvědčena, že jí oblečení dopomohlo na stupeň vítězů. „Věřím tomu, že když se člověk cítí dobře v tom, co má na sobě, tak je to začátek úspěchu. Pro mě je to velmi důležitá věc. I to jak působíme. Myslím si, že reprezentace není pouze o výsledcích, ale i o tom jak vypadáme a celkově jak se chováme,” dodala vítězka dvou medailí ze Soči.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej