Jeden ze čtyř mužů přiznává, že by raději vylepšil svůj vzhled pomocí plastické chirurgie, než aby začal cvičit!

 Life & Style 
23. července 2013 15:49 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Skalpel, prosím!  / inStory.cz
Z průzkumu, provedeného britskou společností Opinion Health na tisícovce mužů, vyplynulo, že 41 % mužů vůbec necvičí ani neprovozuje jiný pohyb, vyjma chůze a domácích prací. Škody, které nedostatek pohybu napáchal na jejich vzhledu, by celých 23 % z nich rádo napravilo pomocí plastické chirurgie!

David Haslam, předseda britského Národního fóra pro obezitu, výsledek průzkumu komentuje: „Chápu, že lidé dávají přednost rychlému efektnímu řešení, které plastika nabízí. Lepší vzhled ale neznamená automaticky i lepší zdraví.“ A nedávná studie vedená specialisty na pohyb jeho slova potvrzuje: ukázala, že dospělý člověk by se měl alespoň dvakrát týdně věnovat nějaké sportovní aktivitě, jinak riskuje obezitu a onemocnění srdce. Nicméně dveře plastických klinik jsou otevřeny dokořán…

OČNÍ VÍČKA
Zdaleka nejčastější plastickou operací, kterou podstupují muži, je operace očních víček. Kůže víček patří k té nejtenčí a nejjemnější kůži lidského těla, stářím se ještě ztenčuje a přibývá jí vrásek. Ty se postupně prohlubují a zvýrazňují. To by takový problém nebyl, ale kůže postupně povoluje a na horních víčkách (mají podstatně větší rozsah pohybu) začíná vytvářet převisy. Nadbytek kůže může vést až k tomu, že překryje okraj víček a dosahuje až na řasy, což ztěžuje pohyb víčky. Způsobuje to bolesti hlavy, rychlejší únavu při čtení, televizi nebo práci na počítači. Oči více slzí a také to zhoršuje úhel vidění. Postupně také dochází k zeslabování svalu a pohybu tukových tělísek pod kůží. Ty později vyhřeznou a vytvoří nehezké nápadné tukové váčky kolem oka. Plastický chirurg při operaci odstraňuje nadbytečnou kůži i tuk. Efekt je okamžitý, byť při něm nezmizí jemné vrásky kolem oka. Operací očních víček člověk zpravidla opticky omládne o několik let, což je leckdy nejspíš i největší motivace pacientů a pacientek.

„Na tenhle zákrok sem chodí i chlapi, co by je nikdy o žádné plastice nenapadlo uvažovat. Jinak to ale trápí obě pohlaví stejně. Operace v sobě spojuje funkční i estetický efekt. Navíc se na takový projev stárnutí dnes více hledí. I u mužů,“ vyjmenovává motivy pro operaci MUDr. Tomáš Doležal. Ostatně nejznámějším pacientem, který zákrok na očních víčkách podstoupil, je prezident Václav Klaus. Z dalších známých pacientů to byli třeba Martin Maxa nebo Jiří Langmajer. Že už čas dozrál, poznáte před zrcadlem. Pokud si nevidíte do očí, je to jasné, ale ideální je přijít na konzultaci ještě předtím, než nastanou popsané únavové příznaky. Na dolních víčkách nevznikají výraznější kožní nadbytky, ale začnou-li se objevovat otoky dolních víček po únavě, nevyspání nebo naopak delším spánku, neměla by se plastika očních víček odkládat.

MUŽSKÉ IMPLANTÁTY
Muže podstupující tento zákrok trápí jasný problém: malé prsní svaly. Zní to překvapivě, ale někteří muži skutečně podstupují totéž co ženy a nechávají si voperovat prsní implantát. Jeho účelem samozřejmě není vytvořit ženská ňadra, ale spíše mužská prsa jako z posilovny. A bez práce a námahy. „Tuhle operaci často muži žádají v kombinaci s liposukcí břicha. U žen se zvětšuje prsní žláza, u mužů naopak žlázu zmenšujeme a implantát umisťujeme pod sval, takže dosáhneme výhradně zvětšení svalu. Kulturistu od hlavy k patě ale z nikoho neuděláme. Implantáty se dají vkládat jen mezi svaly. To jde třeba na prsou nebo v lýtku – i tohle děláme. U bicepsu ale není implantát kam umístit,“ popisuje přání a možnosti svých klientů MUDr. Patrik Paulis. Jinak plní málem i nemožné. „Dnes jsem tu měl třeba muže, který chce zvětšit rty a snížit nadočnicové oblouky. Je to sice neobvyklé, ale splnitelné přání.“

NOS
Přestože podle obecné představy by měl mít pořádný chlap i pořádný nos, najdou se i takoví muži, kteří touží po jeho úpravě skalpelem. Pravda, většinou ani nechtějí nos zmenšit, jako spíše vymodelovat a odstranit tvarové odchylky nebo zakřivení. Plastickou operací nosu se navíc vylepšuje nejen tvar nosu, ale upravuje se i dýchání (například při deformaci nosní přepážky). Zákrok rovněž napravuje poškození nosu po úrazu.

UŠI
Odstávající uši mohou být příčinou traumat už od nejútlejšího věku. Zná to každý, kdo někdy prošel nějakým dětským kolektivem. Snad i to je důvod, proč zákrok na odstávajících ušních boltcích hradí u dětí do deseti let zdravotní pojišťovny. Ti starší už si musí tento zákrok, který však není nijak náročný ani drahý (ceník začíná zhruba na deseti tisících) hradit sami. Většinu pacientů s tímto problémem tvoří například u chirurga Tomáše Doležela právě předškolní děti. Občas také teenageři a výjimečně prý třeba i čtyřicátníci, co chytili druhou mízu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězdy se podělily se svými fanoušky o „nezapomenutelný piknik“

Styl

Skvělý asijský trik, díky kterému už nikdy rýži nerozvaříte

Dům a zahrada

Jak se důkladně zbavit zápachu močoviny v kočičím záchodě? Výborně zabírají ocet a soda