Anife Vyskočilová se drsně vyjádřila k muslimům a imigrantům. Prozradila, co by s nimi udělala

 Face To Face 
29. září 2020 13:43 / René Černý
  3
📷
6 fotografií v galerii
Anife Vyskočilová byla v pořadu Face To Face velmi upřímná Face To Face
Mnozí si o ní myslí, že udělala kariéru jenom sňatkem se známým hercem, ona si přitom prošla velmi složitým obdobím. Dnes se věnuje herectví, moderování, tanci, ale také podnikání. Co dělá, jak se má, co si myslí o muslimech a imigrantech? To Anife Vyskočilová prozradila René Kekelymu v talk show Face To Face.

Anife Ismet Vyskočil Hassan, jak zní její celé jméno, se nevěnuje jen jednomu oboru a nebylo to tak nikdy. Vždy se snažila dělat to, co ji baví a jak ji lidé znají, a zároveň je pro ni důležitá i jistota obživy.

„Já jsem zjistila, že se tak nějak věnuji všemu, pořád, ale nikdy se nevěnuji jenom moderování, jenom podnikání… Já prostě ten život beru tak, že dělám všechno dohromady. To je stejné jako moje řeč. Muvím sedmi jazyky, a ani jeden není přesně, jak má být. Češtinu mám špatnou. Já mluvím bulharštinou, arabštinou, ruštinou, srbochorvatštinou, turečtinou… Prostě znám několik jazyků, a vždycky jsem jako cizinka, co se učila ten jazyk,“ říká Anife Vyskočilová.

Do Česka se Anife dostala kdysi opravdu náhodou a v podstatě omylem. Vystoupila zkrátka tenkrát namísto v Německu v České republice a už tu s nějakými přestávkami zůstala. V Bulharsku však vyrůstala spolu se sedmi sourozenci v tradiční muslimské rodině, což nebylo úplně jednoduché, ale rozhodně podle ní nemůže být řeč o nějakém týrání, jak kdysi některá média uváděla.

„Jsem vděčná za tu rodinu, v které jsem žila a jakým způsobem jsem žila. Ano, když vidím dnešní děti, tak neměla jsem zelenou školu, dovolenou u moře každý rok, nebo hory, nebo tolik hraček, jak to mají dnešní děti. My holky, sestry, jsme musely ráno vstát, jít nakrmit ovce, dát vodu, přinést seno. Pak jsme se nasnídaly a šly jsme do školy. Po škole, když jsme se vrátily, udělaly jsme si úkoly. Tátovi jsme pak musely pomoct s hospodářstvím a mámě ještě s jídlem. A díky tomu umím vařit, umím se starat, o sebe, vím, co je to práce. Jak těžké je ,vyrobit´ brambory, pak je oloupat a loupat je natenko, abych jich půlku nevyhodila, protože vím, jak je to těžké… To je vlastně moje výchova,“ svěřila se se vzpomínkami z dětství herečka, moderátorka, tanečnice i podnikatelka.

Někteří se jí kdysi snažili podsunout, že jí a její sestry otec tyranizoval. To však Anife Vyskočilová odmítá a v rozhovoru na to také odpovídá! Dokonce se svěřila i s rituálem, který byl v té době běžný a souvisel s uctíváním otce jako rodiče a rodičů vůbec.

Poté, co jako mladá odjela z Bulharska a skončila v České republice a takzvaně se rozkoukala, začala podnikat. „Prodávala jsem třeba lustry z českého Šenova, jezdili jsme do sklárny do Boru a nabízeli jsme je i po celé republice. Taky jsem prodávala nábytek použitý z Německa,“ říká Anife a nechápe řeči o tom, že by kdy byla zlatokopka. Zvlášť, když prý nevěděla, kdo je herec Ivan Vyskočil, s nímž řadu let žila a byla jeho manželkou.

Promluvila i o tom, jak se poznala se svým osudovým mužem Ivanem Vyskočilem a odpověděla i na to, proč se musí smát drbům, že je zlatokopka a vybrala si tehdy velmi známého herce záměrně. 

Anife vyrůstala v tradiční muslimské rodině. Mnozí dnes hovoří o muslimech s opovržením a jako o velkém nebezpečí pro Evropu. Jak to ona vnímá?

„Já jsem přišla do České republiky. Chtěla jsem tu zůstat a žít tady. Jako první věc jsem se naučila český jazyk, i když mi hodně lidí vyčítá, že blbě čtu, blbě píšu. Mě je to úplně jedno. Pro mě je důležité, že umím šest či sedm řečí. Ale naučila jsem se i vaše svátky, co u vás je patřičné a co naopak… Pokud jsem váš host, a abyste mě tak přijali, musím se přizpůsobit. Ale prostě neberu takové ty imigranty, kteří přijdou a jen: dej mi, dej mi. Nebudu se učit jazyk, budu se zahalovat, budu si chodit do mešity, jak chci a tak dále…Tohle mi strašně vadí. Lidi, kteří utíkají z války, tak první do azylových domů a tam jim pomůžou. A ti, kteří opravdu utíkají z války, se fakt snaží…,“ řekla rázně na adresu takzvaných „ekonomických" imigrantů.

Sama ale neviní z problémů, které už řadu let s imigranty jsou, jenom je samotné. Vidí situaci z více stran a chápe pozadí celé mašinérie.

Co si myslí o imigrační vlně, požadavcích uprchlíků a co ona sama by s některými udělala? Co si myslí o transgenderové problematice a „množství pohlaví“ a zda má hodně nepřátel za své někdy až hodně upřímné názory? Na to Anife Ismet Vyskočil Hassan odpovídá v rozhovoru v pořadu Face To Face.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít