Autor velkých hitů Hej, pane zajíci, Ó, baby, baby bude mít pohřeb! Kdo z celebrit přijde?

 Celebrity 
09. prosince 2014 02:45 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pohřeb slavného hitmakera se uskuteční v pátek v 11 hodin  / inStory.cz
Textař velkých hitů Jan Schneider, který psal pro Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou, Václava Neckáře, Evu Pilarovou, nebo Waldemara Matušku, zemřel před týdnem. V pátek 12. prosince bude mít v jihočeském Písku pohřeb. Kdo z celebrit, pro které vytvořil hity jako Ó, baby, baby, Jen pane zajíci, Don, Dii, don, Magdaléna, Hříbě…dorazí?

„Zatím nevím o nikom, kromě Vaška a Jana Neckářových, kteří přislíbili, že přijedou. Doufám, že se s mým Honzou přijdou lidé rozloučit,“ svěřila se VIP story vdova po textaři, básníkovi, ale také spolupracovníkovi Svobodné Evropy, bývalá novinářka Ludmila Schneiderová.

Jan Schneider se v posledních letech vídal hlavně s Václavem Neckářem a jeho bratrem Janem. Jen při některých akcích se potkal s Helenou Vondráčkovou nebo Evou Pilarovou.

„Už moc nikam nechodil, nejezdil. A oni za ním taky moc často ne. Hodně na všechny lidi, s kterými spolupracovat, vzpomínal. Vždyť on to byl, kdo napsal i první divadelní muzikál Gentlemani, udělal ty největší hity,“ prozradila jeho manželka, která s ním žila po návratu z emigrace ve vilce v jihočeské Třeboni.

Pohřeb slavného hitmakera se uskuteční v pátek v 11 hodin v děkanském kostele Panny Marie v Písku. Pak budou jeho pozůstatky uloženy do hrobu. Stane se tak druhým „slavným“ kdo bude věčným spánkem odpočívat na zdejším Lesním hřbitově. Před deseti lety zde skončil i popel prvorepublikové herečky, později trochu zapomenuté Zdenky Sulanové, kterou proslavily filmy – Madla zpívá Evropě, Lízino štěstí, Lízit let do nebe…
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech