Co spojuje George Clooneyho, Toma Hankse a Abrahama Lincolna? Podle historiků jsou příbuzní!

 Celebrity 
06. prosince 2013 17:59 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Tři američtí bratranci. Foto: Twitter
Věřte nebo ne, ale krasavec George Clooney je příbuzensky spojen s šestnáctým americkým prezidentem Abrahamem Lincolnem. Objevili to náhodou vědci ze serveru Ancestry.com, když zkoumali prezidentův rodokmen u příležitosti natáčení filmu Lincoln od Stevena Spielberga.

„Všimli jsme si podobnosti mezi jmény v rodokmenu Lincolna a Clooneyho. Oba mají hluboké kořeny v Kentucky, takže jsme se na to okamžitě zaměřili a našli spojení," uvádí jeden z vědců.

Oba muže spojuje Lucy Hanks, Lincolnova babička z matčiny strany. Dělá to tak George Clooneyho velmi vzdáleným bratrancem Abrahama Lincolna a prý mají společného ještě víc než jen to. Oba jsou například zastánci lidských práv, vynikající spisovatelé a rostou jim opravdu kvalitní vousy.

Zároveň server Daily Mail uvádí, že i oscarový herec Tom Hanks spadá do jejich rodiny. V tom nemá prsty babička, ale matka prezidenta Nancy Hanks. Z Toma Hankse to tak dělá o něco méně vzdáleného Lincolnova bratrance. Amerika je prostě jedna velká šťastná rodina.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon