Před dvaceti lety zemřela nejvýraznější první dáma všech dob a zároveň jedna z největších ikon Ameriky

 Celebrity 
20. května 2014 15:20 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Prezident JFK se svojí krásnou ženou Foto: Facebook
V jednatřiceti letech se stala nejmladší první dámou v historii Spojených států. Řeč je o Jacqueline Kennedyové Onassisové, která se již za svého života stala opravdovou legendou. Manželka 35. amerického prezidenta J.F.Kennedyho byla krásná, charismatická, vzdělaná a v mnoha směrech udávala módní trendy. Návrháři ji přezdívali "madam minimum" a byla to právě Jacquelina, která tak zpopularizovala pouzdrové šaty, přiléhavé kostýmky a miniaturní kloboučky a ženy celého světa ji chtěly v oblékání napodobit.

Svým šarmem i důvtipem excelovala i na zahraničních cestách, když doprovázela svého muže. Na oficiální návštěvě Francie si všechny získala svojí plynulou francouzštinou a stala se v Paříži populárnější než její manžel. Právě z této akce se cituje známý Kennedyho bonmot: "Já jsem člověk, který doprovází Jacqueline Kennedyovou do Paříže - a já jsem si to užil." Jako důkaz naprostého okouzlení byl do Bílého domu francouzským prezidentem zapůjčen obraz Mony Lisy.

Na sklonku svého života žila Jackie v New Yorku, kde pracovala jako redaktorka v knižním nakladatelství. Podílela se také na knize českého výtvarníka a ilustrátora Petra Síse. Počátkem r. 1994 jí lékaři diagnostikovali rakovinu lymfatických žláz, na kterou 19. května téhož roku zemřela.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Přítel Olivie Newton-John zmizel a nikdo si toho nevšiml. Dodnes jde o jednu z největších záhad

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Na Marsu rover vyfotil lidskou technologii. Jde o materiál, který naše civilizace vyrábí od padesátých let...