خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Další smutná rána: Zemřel zpěvák Wabi Daněk! • Celebrity / inStory.cz
 

Další smutná rána: Zemřel zpěvák Wabi Daněk!

Wabi Daněk zemřel ve věku 70 let
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Celebrity 
16. listopadu 2017 17:00 / Archiv
  0   0
Heslo "do třetice všeho špatného" se v českém šoubyznysu bohužel plní. Když zemře významná osobnost, říká se, že zbývají ještě další dvě. Po Karlu Štědrém, ve středu herci Jaroslavu Šmídovi, zemřel nyní ve čtvrtek písničkář a textař Wabi Daněk, kterého si velmi vážila i herečka Helena Růžičková.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Folkový písničkář, autor a původní interpret neoficiální trampské hymny Rosa na kolejích Wabi Daněk zemřel po dlouhé nemoci. Bylo mu 70 let. Příčinou úmrtí byla nejspíš cirhóza jater spojená s vážným onemocněním.

„Omlouvám se všem, kteří se v červenci těšili na můj a Milošův koncert. Dostihly mě zdravotní problémy a já jsem nucen zrušit všechna oznámená vystoupení. Promiňte moji milí, nikoho to nemrzí víc než mne," napsal před pár měsíci na Facebooku.

Pak se relativně odmlčel. Až před více jak týdnem přidal příspěvek s tím, že se po rehabilitaci cítí dobře. Nyní přišla ta nejsmutnější zpráva. 

„Chodil jsem za ním a poslední dny na tom byl opravdu špatně,“ potvrdil Daňkův spoluhráč z projektu Ďáblovo stádo David Landštof a následně i rodina.

„Wabi Daněk je jeden z mála skutečně poctivých muzikantů, protože když on řekne, že jede charitativní koncert, tak je to charita. Nevezme si ani korunu, ne jako 'někteří', co říkají, jak dělají charity, a inkasují desetitisíce. Proto si Wabiho vážím," říkala občas herečka Helena Růžičková.

Písničkář a textař byl vlastním jménem Stanislav Jan Daněk. Původním povoláním byl řidič záchranné služby. Přezdívku Wabi získal písničkář, když na počátku kariéry pořád dokola hrál na kytaru písničky Jiřího Wabi Ryvoly. Po zpěvákovi zůstala vdova Eva a děti Šimon, Renata, Markéta a Stanislav.

📷
1
fotografie
kra | inStory.cz
Témata: Wabi Daněk, úmrtí, smrt
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Lukostřelba se vrací mezi oblíbené sporty. Znáte všechny její podoby?

Styl

Základní pravidla, bez kterých se při péči o nehtovou kůžičku neobejdete

Bydlení

Pečící trouba je neodmyslitelnou součástí kuchyně. Je ale třeba ji dobře vybrat

1. Kristýně Frejové zachránila život dcera Ráchel

2. Monika Leová nasadila neviditelná rovnátka

3. Takhle dnes vypadá hvězda Rodinných pout Tomáš Krejčíř

4. Jiří Langmajer si po autonehodě vyrazil na luxusní snídani

5. Rachel Weisz zázračně otěhotněla s Jamesem Bondem