خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Kde skončila urna s popelem krasobuslařské legendy Ájy Vrzáňové? • Celebrity / inStory.cz
 

Kde skončila urna s popelem krasobuslařské legendy Ájy Vrzáňové?

Ája Vrzáňová se vrátila po smrti do vlasti a do míst, kde to už jako dítě milovala. Odpočívá ve společnosti známého filmového herce
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Celebrity 
02. listopadu 2015 03:02 / archiv
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Legendární mistryně světa v krasobruslení Ája Vrzáňová se vrátila domů. Po smrti jí její přátelé splnili přání. Její urna, společně s urnou její maminky byla den před Dušičkami uložena na hřbitůvku v jihočeském Husinci, kam sportovkyně jako malá a mladá jezdila k prarodičům.

Vrzáňové, jež zemřela 30. července po záchvatu mrtvice ve svém bytě v New Yorku, se splnilo přání. A vlastně ho splnila i své dávno zesnulé mamince. „Jednou spolu pojedeme domů,“ slibovala prý kdysi Ája.

Pár dní před tím než zemřela, měla krasobruslařská legenda koupené letenky do Česka. V plánu měla zajet do Husince, aby uložila matčinu urnu a vše zařídila pro případ, až ona sama jednou odejde. Snad jako by tušila, že se blíží její konec. Přitom ve svém věku 84. letech vypadala skvěle, byla plná elánu a plánů. Domů do vlasti se vracela vždy před Vánoci k přátelům. Ti ji nakonec splnili její poslední přání, a tak legenda odpočívá věčným spánkem tam, kde to jako malá a mladá milovala, kde jí její dědeček a starosta Husince učil bruslit.

Kousek od hrobky, kde byla uložena, spočívá i přední český herec Jaroslav Mareš, který má za sebou stovku filmových a televizních rolí. Mareš, kterého diváci mohli vidět jak v poválečné kinematografii, tak i filmech a seriálech v 60., 70. a 80 letech, včetně Malého pitavala, Plechové kavalerie, Okresu na severu, Žen v ofsajdu, Třiceti případů majora Zemana či Arabely, zemřel před 12 lety. A jeho ostatky byly uloženy v Husinci, protože se tam před 92 lety narodil.
📷
1
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Tipy na organizaci prádla, díky kterým budete méně prát

Styl

Jak nepřijít o možnost reklamace zboží?

Bydlení

Na vedro v bytě lze snadno vyzrát. A nemusí vás to hned finančně zruinovat

1. Hvězda Ulice ukázala exotického přítele

2. Mahulena Bočanová vyráží na dovolenou s dcerou už na začátku sezóny

3. Iva Kubelková si v nové roli moc nezahrála. Dostala rovnou tři kulky

4. Karolína Kurková v Cannes zazářila rudě

5. Victoria Beckham si svatbu Harryho a Meghan spletla s pohřbem