خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Kde skončila urna s popelem krasobuslařské legendy Ájy Vrzáňové? • Celebrity / inStory.cz
 

Kde skončila urna s popelem krasobuslařské legendy Ájy Vrzáňové?

Ája Vrzáňová se vrátila po smrti do vlasti a do míst, kde to už jako dítě milovala. Odpočívá ve společnosti známého filmového herce
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Celebrity 
02. listopadu 2015 03:02 / archiv
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Legendární mistryně světa v krasobruslení Ája Vrzáňová se vrátila domů. Po smrti jí její přátelé splnili přání. Její urna, společně s urnou její maminky byla den před Dušičkami uložena na hřbitůvku v jihočeském Husinci, kam sportovkyně jako malá a mladá jezdila k prarodičům.

Vrzáňové, jež zemřela 30. července po záchvatu mrtvice ve svém bytě v New Yorku, se splnilo přání. A vlastně ho splnila i své dávno zesnulé mamince. „Jednou spolu pojedeme domů,“ slibovala prý kdysi Ája.

Pár dní před tím než zemřela, měla krasobruslařská legenda koupené letenky do Česka. V plánu měla zajet do Husince, aby uložila matčinu urnu a vše zařídila pro případ, až ona sama jednou odejde. Snad jako by tušila, že se blíží její konec. Přitom ve svém věku 84. letech vypadala skvěle, byla plná elánu a plánů. Domů do vlasti se vracela vždy před Vánoci k přátelům. Ti ji nakonec splnili její poslední přání, a tak legenda odpočívá věčným spánkem tam, kde to jako malá a mladá milovala, kde jí její dědeček a starosta Husince učil bruslit.

Kousek od hrobky, kde byla uložena, spočívá i přední český herec Jaroslav Mareš, který má za sebou stovku filmových a televizních rolí. Mareš, kterého diváci mohli vidět jak v poválečné kinematografii, tak i filmech a seriálech v 60., 70. a 80 letech, včetně Malého pitavala, Plechové kavalerie, Okresu na severu, Žen v ofsajdu, Třiceti případů majora Zemana či Arabely, zemřel před 12 lety. A jeho ostatky byly uloženy v Husinci, protože se tam před 92 lety narodil.
📷
1
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Hledáte malého pejska? Zkuste veselého bišonka

Styl

Křupání v kolenou může značit nástup osteoartrózy

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

1. Vendula Pizingerová v slzách! Dojala ji maminka dětského pacienta!

2. Jágrova partnerka Veronika Kopřivová vystavuje svoje sexy křivky v Mexiku!

3. Poznali byste tuhle roztomilou holčičku? Jako dospělou ji proslavila role Buffy, přemožitelky upírů!

4. Emma Smetana vyrazila s rodinkou na netradiční dovolenou

5. Producent Janis Sidovský ulovil v New Yorku fotku s Heidi Klum!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن