خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zemřela největší celebrita světa! • Celebrity / inStory.cz
 

Zemřela největší celebrita světa!

Sir Nicholas Winton zemřel v úctyhodném věku 106. let!
 Celebrity 
02. července 2015 03:00 / archiv
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Slovo celebrita je jako červený hadr na býka pro mnoho lidí. Je to označení pro mediálně známou osobnost. Nazývají se jí často nejen herci, zpěváci, sportovci, kteří něco dokázali, ale i téměř bezvýznamné nicky, rádoby modelky, milenky sportovců či nicnedělající přísavky. Včera ale zemřela opravdu největší CELEBRITA světa - sir Nicholas Winton (+106).

Tento nenápadný, skromný a přitom velký muž zachránil za II. světové války 669 především židovských dětí před smrtí. Před plynem, kdy nacisté pro očištění rasy posílali nevinné lidi a děti obzvlášť do plynu.

V letech 1938 a 1939 Nicholas Winton tajně organizoval přepravu židovských dětí z Československa do Británie, aniž by o tom komukoliv řekl. O jeho hrdinském činu neměli tušení ani jeho nejbližší příbuzní. Toto tajemství zcela náhodou odhalila jeho žena Greta, a to až v roce 1988 při vyklízení půdy!

Našla sešit s fotkami a jmény zachráněných dětí a její manžel musel zkrátka s pravdou ven. Zatímco on chtěl štos papírů vyhodit, ona se rozhodla, že o takové senzaci mlčet nelze! Vše předala historičce Elizabeth Maxwel, která zorganizovala setkání Nicholase Wintona se zachráněnými »dětmi«. Dojemný pořad odvysílala britská televize BBC.

Sira Wintona přijali mnozí zástupci států, organizací, řada osobností, včetně britské královny Alžběty II., Václava Havla a Řád bílého va dostal také od prezidenta Miloše Zemana.Nominován byl i na Nobelovu cenu za mír, kterou paradoxně tento čestný a skromný, původně burzovní makléř, nikdy nezískal. V tomto případě se rozhodně sluší říct - čest jeho památce!
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Hledáte malého pejska? Zkuste veselého bišonka

Styl

Křupání v kolenou může značit nástup osteoartrózy

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

1. Vendula Pizingerová v slzách! Dojala ji maminka dětského pacienta!

2. Jágrova partnerka Veronika Kopřivová vystavuje svoje sexy křivky v Mexiku!

3. Poznali byste tuhle roztomilou holčičku? Jako dospělou ji proslavila role Buffy, přemožitelky upírů!

4. Emma Smetana vyrazila s rodinkou na netradiční dovolenou

5. Producent Janis Sidovský ulovil v New Yorku fotku s Heidi Klum!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن